Dominik Zahnaš/Foto: Antonín Vydra
18.3.2017
I vzhledem k průběhu utkání, bod ze Sparty určitě bereme, říká Dostál

Proti Spartě svůj tým podržel několika výbornými zákroky a dovedl svůj tým k bezbrankové remíze 0:0. Stanislav Dostál byl po utkání fanoušky právem zvolen hráčem utkání.
Ze Sparty jsme si odvezli bod. Je to po průběhu utkání úspěch, nebo zklamání?
Bod ze Sparty vzhledem k průběhu utkání určitě bereme. Kdybychom proměnili šance z prvního poločasu, mohl zápas vypadat jinak, ale to jsou pouze kdyby. Nakonec i vzhledem k obdržené červené kartě je tento bod ubojovaný a cenný.

Ty dvě neproměněné vyložené příležitosti asi hodně mrzí, že?
Neproměněné šance mrzí, jelikož Sparta není v optimálním rozpoložení a k poražení byla. Ale nesmíme zapomenout, že i oni měli taky příležitosti ke vstřelení branky, takže si troufám říct, že remíza je spravedlivá.

Kdy ti v utkání bylo nejhůře?
Nejhůře si myslím, že bylo nám všem v poslední patnáctiminutovce, kdy jsme se opravdu už jen bránili a do útoku se moc nedostávali. Stálo nás to obrovské množství sil.

Ze Sparty si již podruhé odvážíš cenu za nejlepšího hráče utkání. Jsou pro tebe utkání na Spartě něčím, co tě dokáže více vyhecovat?
Utkání na Spartě jsou vždy specifická. Každý se chce ukázat a podat co nejlepší výkon, ale není to jen o Spartě, je to každý ligový zápas. A že jsem od fanoušků dostal dvakrát cenu za nejlepšího hráče utkání si cením. Chci především podotknout, že je to práce celého týmu a já jsem rád, když se mi podaří klukům pomoct.

V závěru jsme dohrávali bez dvou stoperů, bylo to hodně náročné?
Po zranění obou našich pilířů obrany to střídající hráči zvládli na výbornou. Za to jsme všichni rádi, že nás to nějak výrazněji nerozhodilo a utkání jsme zvládli s nulou. Každopádně je to nepříjemnost, když vám vypadnou dva hráči ještě na tak důležitých postech.

Nyní nás čeká reprezentační přestávka. Přijde vám vhod, nebo byste raději pokračovali bez přestávky?
Vzhledem k různým zraněním a šrámům nám pauza přijde vhod a všichni se dají do pořádku.

V letošní sezoně jsi proti Spartě ani jednou neprohrál a obdržel pouhé dvě branky. V čem vidíš hlavní důvod úspěchu?
Sparta má specificky styl hry, který nám sedí a umožňuje nám chodit do rychlých protiútoků do otevřené obrany, což nám vyhovuje. Samozřejmě jde i o taktiku, kterou trenér připravil, a která fungovala.