Michal Sedláček/Dominik Zahnaš
8.5.2017
Vukadinoviče mrzel úvodní gól i špatný druhý poločas

Vukadinoviče mrzel úvodní gól i špatný druhý poločas

Hrála se 66. minuta hry. Ševci chvíli předtím inkasovali branku na 0:2 a nyní mohli náskok Brna zase stáhnout na rozdíl jedné branky. Vukadin Vukadinovič byl na kraji šestnáctky faulován a rozhodčí nařídil penaltu. Vukadinovič si šel postavit míč a sudí se šel ještě radit s asistentem. Po krátké poradě penaltu odvolal a Zlínu dal k dispozici jen přímý kop kousek za hranicí velkého vápna.
"Já si myslím, že to byla jasná penalta. Chtěl jsem si narazit balón s Tondou Fantišem a na jednou jsem koukal, já o tom frajerovi nevěděl, on do mě vrazil, bez balónu a myslím si, že jsem byl ve vápně. Což mi teď i novináři po zápase potvrdili při rozhovoru. Tak já nevím. Rozhodčí nejdřív odpíská penaltu. Když něco pískne, tak by to mělo platit a ne se tam nechat přemlouvat od brněnských hráčů. A pak pomezní rozhodne, že byl faul na úplně jiném místě, než byl. Rozhodčí to neposoudil dobře," popsal svůj pohled na celou situace faulovaný Vukadinovič.

"Byla by to obrovská šance, kdybych tu penaltu proměnil, vše by bylo úplně jinak. Zůstávalo ještě nějakých pětadvacet minut do konce. Kdybychom dali na 1:2, ještě bychom měli šanci to vyrovnat," štvalo srbského záložníka, jenž proti Brnu nastoupil na pozici útočníka. Po utkání byl hodně zklamán. Prohra ho štvala, jelikož ševci Zbrojovku dlouho do ničeho nepouštěli. Nakonec si ale nechali dát gól v nastaveném čase prvního poločasu a to zbytek zápasu ovlivnilo.

"Je to velké zklamání, protože si myslím, že se porážíme sami. Brno v prvním poločase nemělo ani pořádnou střelu na bránu. Bylo na nich vidět, že se bojí, že nejsou v komfortní situaci a my jim to takto jednoduše darujeme v poslední minutě. Zbytečný roh a z něj pak dostaneme gól. Viděli jsme, že Brno postavilo bojovný tým. Změnilo čtyři, nebo pět hráčů v základní sestavě, kteří obvykle hrají. Je to škoda. V prvním poločase nedotáhneme akce, které máme a pak si necháme dát takto laciný gól a posadíme je na koně," kroutil hlavou šestadvacetiletý hráč. 

"Nemůžeme hrát takto laxně. Musíme zlepšit finální fázi a proměnit nějakou šanci, kterou máme. Pak se ten zápas bude vyvíjet úplně jinak, než když prohráváte a dostanete takový laciný gól. Pak to musíte honit a oni to zavřou. Z naší strany to byl určitě špatný druhý poločas," smutnil Vukadinovič. Zlín si navíc prohrou definitivně zavřel dveře ke 4. místu v lize a tak cesta do Evropy vede jen přes MOL Cup.

"Nechci se bavit o poháru, ale měli jsme nějaký cíl před začátkem jara. V lize se nám nedaří, body nevezeme, takže můžeme být jen rádi, že jsme se tam dostali do finále a můžeme hrát o trofej, ale už to nechci komentovat. Přijde ještě zápas s Jihlavou a pak vám k tomu můžu něco říct." Jihlava bude příštím soupeřem ševců na domácí půdě. Bude se jednat o poslední domácí zápas sezony. 

 
Aktuálně

Tomáš Janíček: Letní příprava je krátká, i přesto jsme odehráli dost zápasů

Dříve střední záložník, nyní stoper. To je nová pozice Tomáše Janíčka ve zlínském mužstvu. Po utkání v Opavě mluvil nejen o generálce, ale taky o... Celý článek

 
Facebook
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES ePojisteni.cz FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín

Partneři

Gambrinus Eurovia Provit a.s. Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles ELKO EP, s.r.o. T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv Stavební firma NavláčilM tradeUhlsport top4football

Partner výstroje

Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál