Redakce
2.4.2017
Brankář Šiška chytil čtyři penalty a U19 urvala další body s Pardubicemi!

Svěřenci Marka Kalivody se v sobotu utkali s Pardubicemi a po velkém boji nakonec odešli šťastnější zlínští hráči. V základní hrací době skončilo utkáni 0:0 a tak se šli kopat penalty. V nich zazářil zlínský brankář Šiška a i díky tomu si mladí ševci připsali 2 body.
FC FASTAV ZLÍN U19 - FK PARDUBICE U19  0-0 p. k. 2-1

Sestava Zlína: ŠIŠKA J. - ZAHRADNÍK (90. MATYÁŠ), KOLÁŘ JAK., ŠTĚPÁNEK, MARŠÁLEK, TUREČEK (72. SKLENÁŘ), VENENÝ, SLAMĚNA (88. ŠIŠKA P.), NOVÁK (77. PAVLÍK), PAVLÍČEK (65. VÁŇA), NEČAS.

STŘELY CELKEM: 13-2
ROHOVÉ KOPY: 9-5
FAULY: 9-11

Naši dorostenci vstoupili do utkání aktivně, hned v 1. minutě se do šance dostal Nečas. I nadále fungovala spolupráce zejména Novák-Nečas, po které bylo před brankou Pardubic rušno. S přibývajícím časem rostl také počet standardních situací: V 29. minutě po rohovém kopu mohl otevřít skóre Tureček, ale nezvolil nejsprávnější řešení. Soupeř se za první poločas nedostal k zakončení, a tak na nervy přítomných se rozhodl zabrnkat gólman Šiška, který tak dlouho otálel s rozehrávkou, až nastřelil dorážejícího protihráče - míč naštěstí v síti neskončil. Ve 42. minutě se řítil na soupeřovu bránu sám z boku Pavlíček, míč však pouze poslal do gólmana Šmída. V úvodu druhé půle zahrozili nejprve hosté a vytvořili si gólovou příležitost Hufem, ten ale prázdnou bránu netrefil. Naši borci se oklepali a v 62. nastřelil po akci Nečase Pavlíček břevno a v 71. se opět ve velké šanci objevil agilní Nečas. Branku nepřinesl ani závěr zápasu, a tak o osudu utkání rozhodovaly až pokutové kopy. Hrdinou se stal brankář Šiška, který chytil hned čtyři pokusy soupeře. Za domácí proměnili: Jakub Kolář a Michael Pavlík, a to stačilo, aby dva důležité body zůstaly ve Zlíně.

Příští kolo se dorostenci představí v Praze, v sobotu 8. dubna od 14.00 se utkají na Strahově proti AC Sparta!

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport