Redakce
23.4.2017
Devatenáctka neudržela dvoubrankové vedení a podlehla Olomouci na penalty

V divácky atraktivním utkání s dramatickým vyvrcholením v podobě penaltového rozstřelu naši mladíci ovládli první poločas a vytvořili si dvoubrankové vedení, soupeř dokázal zlepšeným výkonem v druhém poločase vyrovnat a nakonec si odvézt i bonusový bod za výhru v pokutových kopech.
FC FASTAV ZLÍN U19- SIGMA OLOMOUC U19 2-2 (2-0), p.k. 3-5

Sestava Zlína: ŠIŠKA - ZAHRADNÍK, KOLÁŘ Jakub, ŠTĚPÁNEK, MARŠÁLEK - NEČAS, VENENÝ, TUREČEK, SLAMĚNA, ČERVENKA P. (72. JANKŮ), PAVLÍČEK (85. KOŠÁK).

Skvělý úvod do utkání korunoval již v 5. minutě brankou Martin Nečas- 1-0. Velmi koncentrovaný výkon dělal soupeři i nadále problémy v rozehrávce, přicházel jednoduše o míče a nedostával se k vážnému ohrožení Šiškovy branky. Naopak rychlé přechody do útoku znamenaly pro soupeře velké nebezpečí, pramenila z toho řada standardních situací, a z nich pak i ošemetné závary. Olomoučané zahrozili v prvním dějství pouze jednou - ve 28. minutě Zmrzlý v dobré pozici hlavou minul domácí branku. Na druhé straně se do gólové příležitosti dostal Martin Pavlíček - jeho střelu do horního růžku dokázal vytěsnit brankář Machalický! Ve 44. minutě  dokázali naši hráči přetavit důraz v pokutovém území ve druhou branku: po zahrátí přímého kopu se nejlépe zorientoval před soupeřovou brankou opět Martin Nečas a jeho střelecký pokus si do vlastní sítě srazil jeden z obránců Olomouce - 2-0!
Ve druhém poločase mohl nejdříve zvýšit vedení po rohovém kopu Štěpánek, ale udeřilo na druhé straně: v 62. minutě se taktéž po rohovém kopu prosadil hlavou Baďura - 2-1. Tento okamžik soupeře nabudil, zlepšil hru ve středu hřiště a v 75. minutě dokázal Matouškem vyrovnat na 2-2! V této nelehké situaci se dokázali naši hráči zvednout a snažili se strhnout vedení na svou stranu. V 83. minutě Turečkův akrobatický pokus skončil na břevně olomoucké branky a v samotném závěru po rohovém kopu hlavičkoval v dobré pozici nad bránu Štěpánek. Změnu nepřinesla ani nádherná dalekonosná střela Jakuba Koláře, kterou už mnozí přítomní viděli v hostující bráně. Utkání tak skončilo po devadesáti minutách napínavého boje spravedlivou remízou.
Bonusový bod za úspěšnější provedení pokutových kopů si pak odvezli hosté.