Redakce
4.3.2017
Devatenáctka znovu udeřila, tentokrát proti Teplicím

Svěřenci Marka Kalivody pokračují v jarní části ligy bez ztráty kytičky. Po vítězství na půdě Slovácka potvrdili formu i doma proti Teplicím. O vítězství 3:1 se postaral hattrickem Patrik Hellebrand.
První poločas byl především boj o střed hřiště a domácí fotbalisté FASTAVU Zlín se s tímto stylem hry dokázali vypořádat rychleji a přesněji. Hned první větší ohrožení teplické brány se proměnilo v gól. Ve 20. minutě dokázal chybu hostující obrany využít Hellebrand, který z malého vápna střelou na zadní tyč poprvé rozvlnil brankovou síť - 1:0.

Do konce poločasu mohlo být ještě veseleji. Po nádherné průnikové nahrávce mezi hostující obranu převzal míč osamocený zlínský Tureček, který bohužel tváří v tvář proti brankáři Teplic neuspěl.

Komplikace pro hráče Zlína nastala hned z kraje druhého poločasu, kdy ve 47. minutě byl nařízen pokutový kop. Teplický Šimeček se nemýlil a vyrovnal na 1:1.

Mladí ševci opět přidali na otáčkách a výsledkem byl další pokutový kop, tentokrát ovšem ve prospěch Zlína. Míč si vzal Patrik Hellebrand, který s velkým přehledem využil šanci a změnil skóre na 2:1.

Aby těch pokutových kopů nebylo málo, další penalta přišla ve 67. minutě opět ve prospěch Zlín. Kdo jiný než Patrik Hellebrand završil svůj výkon hattrickem a uzavřel stav utkání na konečných 3:1.

FC FASTAV Zlín U19 – FK Teplice U19 3:1 (1:0)

Branky: 20., 62. a 64. Hellebrand – 47. Šimeček
ŽK: 87. Venený – 63. Němeček, 32. Svoboda, 87. Kučera
Sestava Zlína: Šiška - Nečas, Kolář Jakub, Košák, Zahradníček - Janků (46. Novák F. / 90. Matyáš), Hellebrand (84. Červenka), Venený, Tureček, Slaměna - Pavlíček (79.Polanský / 82. Pavlík)

Dorostenecká kategorie U19 v dalším utkání, které se odehraje v sobotu 11.3. odcestuje do Mladé Boleslavi, kde vyzve zdejší fotbalový klub.