Michal Sedláček
15.5.2017
Finále MOL Cupu je za dveřmi! Ševci zabojují o historický úspěch

V sezoně 1969/70 se tehdejšímu TJ Gottwaldov povedl historický počin a dosud největší úspěch v historii klubu. Ve finále Československého poháru porazil na penalty Slovan Bratislava a pozvedl nad hlavu historický první a jedinou trofej v dějinách klubu. Nyní se mohou zapsat do kroniky zlínského fotbalu svěřenci trenéra Bohumila Páníka.
Zlínu se na jaře nedaří. Během jarní části soutěže nasbírali totiž jen sedm bodů, což je společně s Bohemians nejméně v lize. Doma se ševci nedočkali výhry a na kontě mají nyní tři prohry v řadě. Ta poslední byla s Jihlavou a to 0:3. Po tomto duelu padla hodně ostrá slova z úst kapitána Jakuba Jugase a hráči si byli dobře vědomi, že takový výkon ve středu předvést nesmí. Proti Vysočině však nebyli Zlínští kompletní. Chyběli Traoré, Štípek a Gajič. Všichni by však měli být ve středu připraveni. Do zápasu by měl zasáhnout i uzdravený Jean – David Beauguel, ale určitě neodehraje celé utkání. Doléčené zranění ho lehce limituje.

Soupeř ševců je v docela rozdílné situaci. Opava se veze na vítězné vlně a bojuje o postup do ePojisteni.cz ligy. Tým kolem zkušeného obránce Zdeňka Pospěcha má nyní na kontě už šest výher v řadě a prohru naposledy okusil 1. dubna, když doma padl s Pardubicemi. Aby se slezský klub do finále dostal, musel zdolat čtyři prvoligové kluby. Svou spanilou jízdu ale začal výhrou Petřkovicích, kde vyhrál 1:0. Poté zdolal 4:1 Šumperk a následovaly ligové kluby. Nejprve výhra 4:3 po prodloužení na Slovácku, pak doma vítězství 4:2 nad mistrovskou Plzní a čtvrtfinále s Brnem, kde Opava uspěla v poměru 2:1. V semifinále pak vyhrála 2:0 v Mladé Boleslavi a postoupila do finále.

Připomeňme si i cestu ševců. Ti začali výhrou v Třebíči 4:0, poté stejným výsledkem smázli Tachov a následoval první opravdu silný soupeř. Tím byla pražská Sparta. Zlín doma Pražany udolal 3:1 po prodloužení a mohl se radovat z postupu do čtvrtfinále. Tam čekal Liberec. Svěřenci Bohumila Páníka dotáhli duel opět do prodloužení, kde rozhodli o výhře 4:2. V semifinále pak přišel nejtěžší soupeř. Zlín hrál v Edenu proti Slavii, přesto duel zvládl a po gólu Holíka vyhrál 1:0 a postoupil do finále poháru.

Středeční finále MOL Cupu se odehraje na Andrově stadionu v Olomouci, který pojme téměř 13 000 diváků. Vítěz získá kromě trofeje i vstupenku do Evropské ligy, konkrétně do 3. předkola této velké soutěže. Letos však je naděje, že vítěz MOL Cupu půjde přímo do skupinové fáze Evropské ligy. K tomu je však zapotřebí, aby Manchester United vyhrál letošní ročník Evropské ligy. V utkání tak půjde opravdu o hodně.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport