Mladší žáci nadělovali Znojmu

1. SC Znojmo U13  – FC FASTAV Zlín U13 2:8 (1:2)

Branky: Slončík 3, Šťastný 2, Bužek, Slouk, Štoll
Sestavy: Neubauer - Kovalčík, Buchta, Hönig - Slončík, Bužek, Šťastný - Slouk. Polášek, Zábojník, Štoll - Bartoš, Švach, Ovesný - Krystek, Hlavňovský. Trenéři: Chwascz, Šimurda

Hodnocení trenéra: K našemu prvnímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli na půdu silného Znojma a první třetina utkání zastihla většinu hráčů ještě v polospánku v autobuse. Domácí nás bleskurychle dostupovali, byli důraznější, všude o krok napřed, sbírali veškeré odražené balóny a vyhrávali téměř všechny osobní souboje. Je paradoxem, že na tréninku kluci po "sobě šlapou" a přijde soutěžní zápas a jsme na hřišti jako panenky. Přesto že jsme první třetinu vyhráli 2:1, byla to jedna z nejhorších pasáží za celé mé působení u týmu. Před zápasem kluky upozorňuji na kvalitně zahrávané standardní situace soupeře, mluvíme o zodpovědnosti atd. a přijde první standardní situace a neobsazený hráč nám střílí gól...více není třeba dodávat. Částečná omluva jde na vrub toho, že jsme po půlroce stáli poprvé na přírodní trávě. Během přestávky nepřišel tradiční "vítr v kabině", nicméně jsme si v klidu řekli, že pokud chceme uspět a hlavně zkvalitnit náš výkon, musíme se výrazně zlepšit ve všech směrech. Kluci si to vzali k srdci a druhá třetina začala našim náporem, lépe jsme dokázali udržet míč a vstřelili další dvě branky. Nicméně soupeř stále kousal, byl neustále nebezpečný a po nedostoupení hráče jsme inkasovali další gól. Zlom přišel až ve třetí třetině, kdy jsme zrychlili přechodovou fázi a dokázali trestat chyby soupeře, stejně tak jsme se dokázali zlepšit i v koncovce a postupně přišly další branky. V každém případě z tohoto utkání jednoznačně vyplývá, že pokud se nebudeme koncentrovat hned od úvodních vteřin a nebudeme pracovat na 100%, budou přicházet zbytečné komplikace. Je třeba se taky zbavit přílišné nervozity, která některým hráčům svazuje nohy a hrát se zdravým sebevědomím. Fotbal kluci hrát umí a je třeba to v následujících utkáních ukazovat od úvodních minut. Pochvalu určitě zaslouží i hráči soupeře, kteří se prezentovali rychlým a důrazným fotbalem a hodně nás trápili během celého utkání.

1. SC Znojmo U12 – FC FASTAV Zlín U12 2:10 (1:5)

Branky: Petruta 4, Průcha, Frolek, Kresa, Měrka, Michalík, Grygera

Sestavy: Gába - Pumprla, Malenovský, Grygera, Kojecký - Michalík, Kresa, Průcha, Marcaník, Měrka, Antolák, Navrátil O., Januš - Petruta, Škoda, Frolek, Červinka. Trenéři: Hlavňovský, Štěpaník

Hodnocení trenéra: Velmi povedený vstup do zápasu rozhodl o osudu utkání. Kluci vysokým napadáním, výborným pohybem a zdařilou kombinací se střelecky prosadili hned 2x v počátku střetnutí a tím se vnesl klid na kopačky celého týmu. Celý zápas měli kluci plně pod kontrolou a své první letošní utkání na přírodní trávě zvládli velmi dobře. Pochvala za předvedený výkon patří celému týmu "U12".