Redakce
6.5.2017
U19 padla po boji s Viktorkou Plzeň

Poprvé po šesti utkáních vyšli naši ligoví dorostenci bodově naprázdno. Velké množství neproměněných šancí a laciné branky ve vlastní síti stály v cestě za příznivějším výsledkem proti druhému nejlepšímu týmu ligové soutěže.

FC FASTAV ZLÍN U19 -VIKTORIA PLZEŇ U19 1-2 (0-1)

BRANKY: 69. PAVLÍČEK - 3. VILČEK, 49. vlastní (Nečas)

SESTAVA: ŠIŠKA - MARŠÁLEK (82. MATYÁŠ), KOLÁŘ JAK.,ŠTĚPÁNEK, NEČAS, TUREČEK, VENENÝ, SLAMĚNA(88. NOVÁK), ČERVENKA (61. JANKŮ), HELLEBRAND, PAVLÍČEK

Úvodní minuty utkání patřily hostům, kteří dokázali proměnit hned první příležitost ke vstřelení branky - na smolně  tečovanou střelu neměl gólman Šiška nárok - 0-1. V dalším průběhu velmi svižného zápasu už tahali za delší konec zlínští fotbalisté a připravovali si jednu šanci za druhou: Ve 12. minutě Červenka podnikl rychlý průnik po levé straně, jeho střelecký pokus vytáhl gólman Plzně nad břevno. O minutu později po rohovém kopu prováhal nejlepší řešení Kolář. Ve 23. minutě Nečasova rána zazvonila o tyč, ve 30. minutě se skvěle uvolnil Slaměna, ale ani jeho šance neskončila gólem.

V závěru prvního poločasu snaha domácích o vstřelení branky vygradovala - Venený nastřelil po rohovém kopu břevno a Slaměna z následné akce v dobré pozici pálil nad bránu.

Když se zdálo, že bude jen otázkou času, kdy naši dorostenci skóre srovnají, srazil si v úvodu druhé půle do vlastní sítě centrovaný míč Nečas - 0-2. Mladí zlíňáci nesložili zbraně, přeskupili řady a vrhli se do dalšího boje. A byli odměněni v 69. minutě: Po faulu na pronikajícího Nečase a následném přímém kopu Slaměny se hlavou trefil Martin Pavlíček - 1-2. Nastartoval tak další ofenzivní tažení na zteč plzeňské branky: v 71. minutě se ocitl v gólové příležitosti Nečas, o čtyři minuty později ho následoval Venený a v 78. minutě Hellebrand. Bohužel ani závěrečný tlak už vyrovnávající branku nepřinesl, přestože by si ho dnes za předvedený výkon naši mladíci zasloužili.

STATISTIKA:

STŘELY CELKEM:   17-7

ROHOVÉ KOPY:       9-3

PŘÍMÉ KOPY:           8-2

FAULY:                      6-17

V PŘÍŠTÍM KOLE (SOBOTA 13. 5. - 14:00 HOD.) ZAJÍŽDÍ DOROSTENCI U19 DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC, NA DOMÁCÍM HŘIŠTI SE PŘEDSTAVÍ VE STŘEDU 17. 5. OD 11:00 HOD. PROTI BRNU, A TAKÉ HNED V SOBOTU 20. 5. OD 14:00 HOD. PROTI SK SLAVII PRAHA.