Redakce
1.5.2017
U19 sahala na Baníku po třech bodech, nakonec vyhrála po penaltách

Velmi blízko byli naši ligoví dorostenci zisku tří bodů na hřišti Baníku Ostrava. Domácím se ale podařilo v nastaveném čase vyrovnat z přímého kopu, a tak dva body putovaly do Zlína až po penaltovém rozstřelu.
FC Baník Ostrava U19 - FC FASTAV Zlín U19 3-3 (1-2) P.K. 4-5

BRANKY: NEČAS, PAVLÍČEK M., VENENÝ

SESTAVA: ŠIŠKA - ZAHRADNÍK, KOLÁŘ JAKUB, ŠTĚPÁNEK, MARŠÁLEK, TUREČEK, VENENÝ, TKADLEC, ČERVENKA PATRIK, PAVLÍČEK MARTIN, NEČAS.

STŘÍDALI: JANKŮ, SKLENÁŘ, MATYÁŠ, PAFKA

Naše mužstvo předvedlo výborný týmový výkon, přestože kvůli četným absencím nebylo v plné síle. O to víc je zisk proti velmi kvalitnímu soupeři cennější!

I když šli domácí v 15. minutě do vedení po úspěšně provedeném pokutovém kopu, více aktivní do konce poločasu byli naši hráči a po zásluze vývoj utkání otočili. Nejdříve ve 39. minutě proměnil pokutový kop za faul na Veneného Nečas a o tři minuty později sám David Venený svým důrazem v pokutovém území soupeře zvýšil na 2-1.

Druhý poločas začal šancí Baníku, na kterou v 58. minutě odpověděl povedenou střelou Nečas. V 63. minutě už naše mužstvo vedlo o dvě branky: Penaltu za hraní rukou v pokutovém území proměnil Martin Pavlíček. O minutu později mohlo být ještě veseleji, ale Nečas svoje sólo na brankáře Lapeše gólově nedotáhl. Bohužel skórovat se podařilo domácím: v 66. minutě se prosadili po rohovém kopu - 3-2.

Baník vycítil příležitost ještě se vrátit do utkání, ale šance se rodily více na druhé straně: po brejku v 83. minutě mohl definitivně rozhodnout David Venený, v brankové pozici trefil bohužel pouze břevno domácí svatyně.

V závěrečném náporu se ostravským podařilo naneštěstí pro nás vyrovnat: ve druhé minutě nastavení po přímém kopu.... .

Zklamání naši borci hodili za hlavu a zodpovědným přístupem k penaltovému rozstřelu si odvezli z Baníku  zaslouženě alespoň dva body!