Daniel Šimonů
11.9.2016
Efektivní Zlín porazil Karvinou 3:0!

Bravo! I přes celkem vyrovnaný průběh utkání porážíme Karvinou o 3 góly a díky lepšímu skóre jdeme před reprezentační přestávkou do čela tabulky! Dame Diop 2x skóroval a David Hubáček navíc přidal 300. ligový start.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
5.kolo, pondělí 29.8.2016, 18:00, STADION LETNÁ
3:0
(1:0)
MFK OKD KarvináMFK OKD Karviná

Branky: 30. a 60. Diop, 77. Holík ŽK: Diop (ZLN.) Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hrabovský
Diváci: 5223
FC FASTAV Zlín: Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek, Matějov – Vukadinovič (69. Jordan), Živulić, Hnaníček, Holík – Poznar (81. Harba), Diop (89. Hubáček)
MFK OKD Karviná: Laštůvka – Holík, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Voltr (65. Okleštěk), Budínský, Zelený (34. Moravec) – Jurčo (80. Panák)

Hostující tým nastoupil až na jednu změnu ve stejném složení jako minulý týden proti Dukle - jen Radek Voltr nahradil v základní sestavě Jana Moravce. A byl to právě Voltr, kdo měl na noze první gól. Po rychlé akci Jurča s Janečkou v 13. minutě však z výhodné pozice zamířil těsně vedle tyče. Tato šance se postupně ukázala jako klíčová, což ostatně potvrdili po utkání i oba trenéři.

Na téměř zaplněné Letné se hrál zajímavý fotbal s mírnou převahou v poli na hostující straně, ale bez výraznějších šancí. Krátce po dvaceti minutách hry zahrozil dvakrát Fastav, konkrétně Holík s Vukadinovičem. První gól přišel ve třicáté minutě, když se k Diopovi možná s trochou štěstí dostal míč po nastřelení Šislera a domácí útočník nezaváhal – 1:0.

Ve 34. minutě sáhl trenér Weber do sestavy, když stáhl Zeleného a poslal na hřiště Moravce. Na konci poločasu zahrozil střelou těsně mimo Šisler a pak vystrašil hostující příznivce gólman Laštůvka, který podběhl centrovaný balón. Druhá půle byla opět vyrovnanou partií, ale střelecky aktivní byli domácí.

Po hodině hry se podruhé v zápase prosadil Diop a udělal to moc hezky. Zbavil se Holíka a přeloboval Laštůvku – neřešitelné, 2:0!  Když navíc Zlín přidal do rozhozené obrany i třetí branku zásluhou Lukáše Holíka, kterého vybídl k sólu Jordan, tak bylo doslova vymalováno - 3:0!  Přes pět tisícovek fandů vidělo zajímavý zápas se šťastným koncem pro domácí, hostující sedmdesátka fandů odjížděla zklamaná, přesto si od svých hráčů vysloužila potlesk a poděkování za neustálé povzbuzování. Svěřenci Jozefa Webera navíc poprvé v sezóně nevstřelili v utkání ani jeden gól.

Bohumil Páník (Zlín): „Přestože výsledek vypadá jednoznačně, tak zápas takový určitě nebyl. Měli jsme štěstí, že Karviná nedala první gól, protože to byl určující moment celého utkání. My jsme si po vedoucím gólu mohli hrát to svoje, prostě to, co nám vyhovuje. Ano, jsme první, ale nijak to neprožívám. Jednou jste dole, jednou zase nahoře.“

Jozef Weber (Karviná): „Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství. Zápas měl slušnou úroveň, ale my jsme bohužel tahali za kratší konec. Klíčovým okamžikem byl první gól. Bohužel jsme ho nedali my, byť velkou šanci měl Voltr. Přestože potom hra v poli byla slušná, nedokázali jsme přidat kontaktní gól. Postupně jsme hru otevřeli, což byla voda na mlýn pro Zlín.“