FC FASTAV Zlín
1.10.2016
Famózní závěr! Ševci zachránili remízu s Jabloncem a dál zůstávají neporaženi

Vypadalo to zle nehezky, ale zlínská neporazitelnost dál trvá. Jablonec po vlastním gólu Harby a Mihálika vedl na Letné už 2:0, ale Zlín se zlomit nenechal. Svého soupeře v posledních dvaceti minutách zatlačil do úzkých a vytěžil cennou remízu. Nejprve dalekonosnou střelu Vukadinoviče tečoval za záda Hrubého Harba, v 87. minutě srovnal k velké radosti diváků Harba. Ševci tak sice přišli o první místo, ale dál zůstávají jediným týmem v lize, který ještě neprohrál.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
9.kolo, sobota 1.10.2016, stadion Letná
2:2
(0:1)
FK JablonecFK Jablonec

Branky: 83. a 87. Harba – 39. Harba (vlastní), 70. Mihálik Karty: ŽK: 44. Kopečný, 78. Diop – 73. Končal, 78. Hybš ČK: 90+3. Doležal (JAB) Rozhodčí: Jílek – Koval, Kotalík
Diváci: 4723
FC FASTAV Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas, Hájek (C), Matějov – Kopečný, Janíček (52. V. Vukadinovič), Hnaníček, Holík (71. Traore) – Harba, Diop.
FK Jablonec: Hrubý – Kubista, Kouřil, Hybš – Masopust, Trávník (54. Pospíšil), Hübschman (C), Jiráček, Končal (84. Matěj Hanousek) – Mihálik, Mehanovič (62. Doležal).

Začátek utkání byl hodně vlažný. První velkou šanci viděli diváci až v 18. minutě, kdy míč prošel až na zadní tyč k Harbovi, který svou dělovkou provětral rukavice Hrubého. O čtyři minuty později zaváhala jablonecká obrana a Diop se na chvíli dostal za obránce. Míč mu však nepadl ideálně a jeho následná střela byla ztečována do rukavic brankáře. Ve 26. minutě se připomněl i Jablonec, když Končal pronikl do vápna a jeho nepovedená střela proskákala kolem tyče zlínské branky.

Ve 29. minutě málem překvapil Hrubého Kopečný, jehož centr se změnil ve střelu a hostující gólman musel vyrážet míč padající pod břevno. O chvíli později zaváhal Hájek a ke střele z hranice velkého vápna se dostal Mihálik, jehož pokus musel likvidovat až Dostál. Ve 39. minutě kopal přímý kop Jiráček, míč nacentroval na zadní tyč, kde jej před branku vrátil Kouřil a balón si do vlastní branky smolně uklidil Haris Harba.

Na začátku druhé půle poslal do pokutového území centr ze strany Pazdera a jen těsně ho do branky neuklidil Holík. Hned o minutu na to centroval Janíček a ve vápně hlavičkoval těsně nad Diop. Gól mohl padnout i po velkém zmatku v jablonecké obraně, kdy se to před brankou mlelo, ale míč nakonec skončil v rukavicích Hrubého. Ševci měli obrovský tlak. Hostující brankář musel zasahovat i po hlavičce Kopečného.

V 61. minutě dotlačil míč do sítě Diop, ale rozhodčí ho pro ofsajd neuznali. Domácí útočili a vzadu už nechávali lehce otevřená vrátka. Toho dokázal Jablonec v 70. minutě využít. Po přihrávce od Pospíšila poslal míč přesně pod břevno Ondřej Mihálik. V 77. minutě se dostal do šestnáctky Diop, tam šel po kontaktu s obráncem k zemi, ale rozhodčí penaltu nepískal. V 83. minutě se domácí konečně dočkali! Odražený míč propadl na Vukadina Vukadinoviče, ten se opřel z pětadvaceti metrů do míče a jeho střelu do brány tečoval Harba.

Ševce gól nabudil a dál byli aktivní. V 87. minutě pak Letná explodovala nadšením. Pazdera poslal centr do vápna, tam nejvýše vyskočil Haris Harba a hlavou klidil míč za záda Hrubého. V tu chvíli stadion samou radostí málem spadl. Fanoušci své hráče ještě hnali ke třetí brance, ale času již bylo málo. V závěru si ještě červenou vysloužil Doležal, ale to už nic neřešilo. Utkání skončilo remízou 2:2.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: Soupeř šel do utkání s jinými představami hry, než hrál doposud. Už z toho, že dva vysoké hráče nechal na lavičce náhradníků a na hrot postavil rychlého hráče. Hráli takřka 5-4-1, což pro nás bylo těžce průchozí a vyráželi z toho do nebezpečných situací. Proto jsme museli hru trochu uzpůsobit, udělat změny, abychom se dostali více do hry. Dali jsme tam kreativnější hráče, a nakonec jsme to dokázali celé převrátit aspoň na remízu. Vzhledem k vývoji utkání je pro mě vítězství, že se mužstvo dokázalo zvednout, a výsledek zvrátit.