Redakce
4.2.2017
Gólem v poslední minutě ševci smolně prohráli s Ludogorcem Razgrad

Proti účastníkovi letošního ročníku Ligy mistrů odehrál Zlín vyrovnané utkání, ve kterém se díky brance Diopa ujal vedení. Ve druhém poločase ovšem Ludogorec převzal otěže zápasu a otočil stav na 1:2.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
Přípr., sobota 4.2.2017, BELEK (TUR)
1:2
(1:0)
PFK Ludogorec RazgradPFK Ludogorec Razgrad

30. Diop - 47. Kaseru, 90. Quixada
FC FASTAV Zlín: Dostál - Pazdera (65. Holík), Jugas, Gajič, Matejov - Kopečný - Živulič, Traore, Štípek (80. Masař) - Diop, Fantiš. Trenér: Páník.
PFK Ludogorec Razgrad: Stojanov - Minev, Terziev, Moti, Natanael - Djakov, Sasha, Lukoki, Marcelinho, Joao Paulo - Keseru.

Ševci na sebe poprvé upozornili v 9. minutě střelou Traoreho, ale jeho pokus zastavil pohotovým zákrokem brankář Stojanov.

V 19. minutě se blýskl na druhé straně brankář Dostál, který tváří v tvář zneškodnil stoprocentní šanci Marcelinha z malého vápna. Po půl hodině hry přišla první změna stavu. Po přesném centru Kopečného se hlavou na vzdálenější tyč trefil Diop - 1:0.

O dvě minuty později mohlo být však srovnáno. To by ale nemohl stát v bráně Standa Dostál, který reflexivně vytlačil nebezpečnou hlavičku na rohový kop. Druhý poločas nezačal pro žlutomodré dobře. Neuběhly ani dvě minuty a po dorážce z přímého kopu bylo srovnáno díky brance Keserua - 1:1.

Bulharský tým začal diktovat tempo hry. V 63. minutě se po rychlém protiútoku řítil soupeřův útočník sám na brankáře Dostála, ale jeho pokus o lob skončil nad bránou.

Když už vše směřovalo k cenné remíze s úřadujícím mistrem Bulharské ligy, pro kterého to byla zároveň ligová generálka, přišel pro ševce tvrdý trest. V 90. minutě unikl po levé straně Sasha a ideálně předložil míč Quixadovi, který rozhodl o konečném stavu utkání 2:1.