Redakce
18.9.2016
Juniorka nestačila na Spartak Hulín

Rezervě zlínských ševců se v dalším kole MSFL nepodařilo vyzrát na nedalekého soupeře z Hulína. Ševcům se ke konci utkání zdramatizovali průběh, ale nakonec na bod nedosáhli a prohráli 2:1.

SK Spartak HulínSK Spartak Hulín
7.kolo, sobota 17.9.2016, 15:30
2:1
(1:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 28. Šrom, 56. Matoušek – 75. Mlýnek V. ŽK: 79. Vašulka. Rozhodčí: Mikula, Tomanec, Hanák.
Diváci: 80
SK Spartak Hulín: Chytil – Barcuch, Ondřejka, Dvořáček, Šrom (90+8. Uličný), Číhal, Matoušek, Postava (81. Minář), Zlámal, Vyskočil, Pospíšil
FC FASTAV Zlín B: Holý – Oulehla, Bačo, Tkadlec, Vašulka, Masař, Malenovský, Stuchlík (90+1. Kolář), Mlýnek V., Mlýnek M., Žůrek

Úvod utkání divákům moc brankových příležitostí nenabídl. Oba týmy se sice snažili o kombinační fotbal, ale žádnou šanci si ani jeden nevypracovali. Poté ale z ničeho nic udeřili domácí. Ve 28. minutě zahráli rohový kop na zadní tyč, kde do opuštěné brány zakončil Šrom. O chvíli později mohli ševci vyrovnat, Masař vrátil přetažený centr na Mlýnka, ten bohužel z malého vápna zakončil hodně nedůrazně. Na konci poločasu se připomněli hulínští, po centru na zadní tyč podržel juniorku brankář Holý.

Druhý poločas začali ševci hodně aktivně. A taky si vypracovali obrovskou šanci v podání Oulehly, po pěkné akci se ocitl úplně volný na penaltě, ale bohužel zamířil těsně vedle domácí svatyně. Poté přišla 56. minuta a druhá branka domácích. Po nedůrazném odkopu se nádherně do míče opřel Matoušek a střelou do šibenice překonal Holého podruhé. Následně muselo být v 62. minutě utkání přerušeno zhruba na 10 minut, protože se přihnala silná průtrž mračen. Ta po malé přestávce hodně ovlivnila další vývoj utkání. Hrací plocha byla značně podmáčená, míč se často zastavoval v kalužích, a zápas fotbalové krásy už moc nenabídl. Ovšem ševci nic nevzdali a dokonce v 75. minutě snížili po dorážce Víti Mlýnka. Do konce zápasu se juniorka tlačila více a více dopředu, dostala domácí dlouhými míči pod tlak, ale ani Bačo po střele z nadějné pozice bránu netrefil a ševci tak bohužel odešli po bojovném výkonu ze hřiště poraženi.

Komentář trenéra Jana Jelínka: V zápase jsme určitě nepropadli. V první půli mi chyběla větší odvaha a kvalita do útočné fáze. Málo jsme doplňovali hrotového útočníka. Zlomový moment utkání dle mého názoru byla 100% šance Oulehli na 1:1. Bohužel poté přišlo otřepané "Nedáš, dostaneš". A dvougólový rozdíl jsme nedokázali stáhnout. Posledních 20 minut už se fotbal v takových podmínkách hrát nedal. Soupeře jsme sice dostali pod optický tlak, ale závary jsme nevyužili. Soupeř naše chyby potrestal, my jejich ne. Proto odjíždíme s prázdnou.