Redakce
11.9.2016
Juniorka neudržela vedení a s Uničovem remizovala 2:2

Rezerva ševců sehrála dne 11. září v domácím prostředí souboj proti SK Uničov. Ve žlutém dresu se poprvé představila nová posila ševců Ihrahim Traoré a hned dokázal skórovat. Ševci si vytěžili z duelu pouze bod za remízu 2:2.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
6.kolo, neděle 11.9.2016, 10:30, STADION LETNÁ
2:2
(2:2)
SK UničovSK Uničov

Branky: 5. Mlýnek V., 41. Traore z pen. – 28. Juřátek, 42. Komenda. ŽK: Rajnoha, 69. Nuc, 75. Vejvoda. Rozhodčí: Vejtasa, Hájek, Hanáková.
Diváci: 110
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Pazdera (86. Petřík), Malý, Bačo, Vašulka, Michálek, Malenovský, Masař, Blanař (46. Mlýnek M.), Traore, Mlýnek V. (88. Žůrek)
SK Uničov: Uvízl – Purtizidis, Vejvoda, Rajnoha, Vasiljev, Jeřábek (76. Kasal), Komenda, Nuc, Koutek, Krč (91. Vasiljev), Juřátek (62. Binar)

Hned v úvodu utkání se juniorka prosadila po nádherné akci. V 5. minutě Dostál rozehrál na střed na volného Masaře, ten křižným míčem našel rozběhnutého Pazderu, který naservíroval míč na nohu Víti Mlýnka, pro kterého nebyl problém překonat brankáře. Ovšem za chvíli se mohli radovat i hosté, ale brankář Dostál vytáhl výtečný zákrok proti střele Krče. I další šanci měl Uničov, po centru na zadní tyč přestřelili domácí branku. A ve 28. minutě se už hosté prosadili. Na odražený míč po centru stihl nejlépe zareagovat na vápně Juřátek, který překonal střelou na zadní tyč Dostála. To ještě ale nebylo do poločasu vše. Ve 41. minutě byl po krásné akci zastaven až ve vápně za cenu faulu Masař, a nařízený pokutový kop s přehledem proměnila nová posila Benjamin Traoré. Bohužel hned po rozehrávce Uničov vyrovnal na 2:2, centr do vápna Bačo nešťastně odkopl do nohy Komendy, od kterého letěl míč až do sítě.

Druhý poločas začal průnikem Traorého, který si míč v nadějné pozici ukopl. Poté hru více diktoval Uničov, ale do nějaké výraznější šance se nedostal. To se ovšem dalo říct o Pazderovi, ten v dobré pozici volil místo střely nahrávku, která byla sražená na roh. Za chvíli byl v akci opět Pazdera, krásnou přihrávkou před bránu vyzval Martina Mlýnka, ten bohužel na dlouhou nohu míč do sítě nedostal. V poslední desetiminutovce musil vytáhnout pěkný zákrok i Dostál proti nebezpečné střele Krče mezi nohy. Do konce zápasu se už nic závažného nestalo, Uničov si udržel neporazitelnost v soutěži a juniorka si připsala zase první remízu.

Komentář Jana Jelínka: I když jsme dnes 2x vedli, dělba bodů je spravedlivá. Vstup do utkání jsme měli výborný, dokázali jsme vstřelit rychlý gól. Bohužel po 25 minutách hry jsme začali chybovat a zkušený soupeř nás potrestal. Po vstřelení druhé branky jsme ihned opět inkasovali. To mě mrzí nejvíc. Druhý poločas byl soupeř aktivnější a držel míč. Díky důrazu v pokutovém území jsme soupeře už do vyložené šance nepustili. Kluci to dnes odmakali.