Václav Pavlíček
10.4.2017
Juniorka nezvládla standardní situace a z derby odešla s prázdnou

Mladí ševci zaspali úvod utkání, ve 12. minutě prohrávali už o dvě branky. V zápase měli dost šancí na skórování, ale po třech inkasovaných brankách z rohového kopu se už nestihli vrátit zpět do utkání a zaslouženě prohráli.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
20.kolo, neděle 9.4.2017, 10:30, VRŠAVA
0:4
(0:2)
Viktoria OtrokoviceViktoria Otrokovice

Branky: 9. a 49. Nzembi, 12. Juráň, 68. Kurtin ŽK: Michálek, Chwaszcz, Tkadlec – Němec, Kurtin, Dekleva Rozhodčí: Vojáček – Dohnálek, Sedláček
Diváci: 120
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Petřík (70. Janků), Košák, Žůrek, Vašulka, Tkadlec, Michálek (60. Novák), Mlýnek M. (84. Matyáš), Mlýnek V., Blanař, Chwaszcz
Viktoria Otrokovice: Juřík – Mlýnek, Juráň, Dekleva, Zábojník, Mazouch, Jasenský, Němec (58. Hradil), Nzembi (71. Issaka), Vavruša (56. Šuranský), Kurtin

K prvnímu ohrožení brány se dostali hosté. Po dlouhém autu Deklevy a následném odraženém míči musel Dostál vyškrábnout střelu směřující do brány.

Bohužel v 9. minutě to už dopadlo hůře. Rohový kop Jasenského na zadní tyč uklidil do brány zcela volný Nzembi, 0:1.

Naši hráči byli jako opaření a než se stihli vzpamatovat, lovili míč ze sítě podruhé. Po dalším rohovém kopu a nedůslednosti našich bránících hráčů se prosadil nohou z malého vápna Juráň, 0:2.

A v 25. minutě bylo opět rušno před domácí bránou. Jasenského standardní situaci vyrazil Dostál jen před sebe, naštěstí dobíhající útočník Otrokovic mířil z dorážky mimo.

A těsně před úvodní půl hodinou utkání se dostali k ohrožení brány i mladí ševci a málem z toho byla hned branka. Blanař našel po standardní situaci na zadní tyči osamoceného Košáka, který rozezvonil břevno. A o další minutu později se ocitl v dobré šanci Marťa Mlýnek, dostal přihrávku od bráchy na penaltu, ale bohužel střela mu sjela z nártu a mířila hodně mimo.

Poté ve 37. minutě mohl změnit skóre zlínský Chwaszcz. Petřík ho ideálně našel na malém vápně, ale jeho střela mířila jen do připraveného Juříka. A o chvilku později se připomněli i hosté, konkrétně exzlínského Kurtina vychytal Dostál při průniku z boku hřiště.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Ve 49. minutě se po dalším rohovém kopu a následném závaru prosadili opět otrokovičtí, opět Nzembi dotlačil míč do brány, 0:3.

S výsledkem chtěl hned něco udělat zlínský kapitán Blanař, ale jeho střela z vápna skončila opět pouze na břevně. A o dalších pár sekund se opět Blanař protáhl po lajně, nacentroval na zadní tyč na Michálka, který hlavou z nadějné pozice mířil vysoko nad.

A to nebylo ze zlínských šancí vše. V 54. minutě se po brejkové situaci řítil sám na brankáře Víťa Mlýnek, ale trefil pouze nohy ležícího brankáře Juříka.
A za nevyužité šance přišel trest na druhé straně. V 68. minutě byli opět ševci nedůslední v obranné fázi, a proto neměl Kurtin velký problém překonat po čtvrté Dostála, 0:4.

Zbytek zápasu si již hosté zkušeně pohlídali, naši mladíci se snažili vstřelit alespoň čestnou branku, ale výsledkem byla pouze hlavička Mlýnka, kterou reflexivně vyrazil brankář hostí. Proto odešli naši mladíci z tohoto zápasu poraženi a připsali si tak vůbec první porážku z domácího prostředí v sezoně.

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: " Dnes si šel soupeř za výhrou důrazněji a byl po právu odměněn. Takhle se derby nehraje! Na co jsou nám 100% šance, když nechceme hrát fotbal, který bolí. Jsem zklamaný z nedůslednosti hráčů."