Redakce
16.8.2016
Juniorka otočila zápas s Hlučínem a vyhrála 3:1

Rezerva zlínských ševců napravila úvodní prohru v novém ročníku MSFL a doma proti Hlučínu zvítězila. Na konci prvního poločasu sice prohrávali 0:1, ale po urputném výkonu ve druhé polovině otočili stav utkání na konečných 3:1.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
2.kolo, neděle 14.8.2016, 10:30, STADION LETNÁ
3:1
(0:1)
FC HlučínFC Hlučín

Branky: 70. Blanař, 77. Blanař, 90+3. Mlýnek – 45. Foltyn Karty: ŽK- 45+1. Bačo, 85. Žůrek, 90. Mlýnek – 51. Foltyn Rozhodčí: Vostrejž – Nejezchleb, Hanáková
Diváci: 109
FC FASTAV Zlín B: Holý – Michálek (46. Oulehla), Malý, Bačo, Blanař, Mlýnek V., Chwaszcz (82. Žůrek), Janíček, Malenovský, Masař (46. Mlýnek M.), Bartolomeu.
FC Hlučín: Hampel – Massaniec, Heiník, Štefek – Fišer (66. Galvas), Foltyn (75. Žižka), Dostál, Hudeczek, Lukáš – Sasín, Szotkowski (73. Jančík).

Celý první poločas se nesl v režii hostů. Domácí ševci působili ospalým dojmem, prohrávali osobní souboje a k bráně soupeře se dostávali ojediněle. První velkou šanci zahodil hlučínský Dostál, který na malém vápně hlavičkoval osamocen těsně vedle. Další šance hostů byly naštěstí zblokované na roh nebo je zachytil brankář Holý. To se ovšem nepodařilo ve 44. minutě, kdy po přesném centru naváděl osamocený hráč Hlučína míč před bránu, který předložil Foltýnovi a ten ve skluzu skóroval, 0:1.

Ve druhém poločase vypadali ševci jako polití živou vodou a hned od začátku se vrhli za vyrovnáním. Nejprve vychytal v samostatném úniku Chwaszcze brankář hostů. Pár minut poté se neprosadil ani Bartolomeu v obrovské šanci a z následného rohu mířil těsně mimo také Malý. Až v 70. minutě to na sebe vzal Blanař, který z úhlu propálil brankáře a vyrovnal tak stav na 1:1. Netrvalo dlouho a Blanař otočil skóre utkání. V 77. minutě po přihrávce Mlýnka křižnou střelou rozvlnil hlučínskou síť podruhé, 2:1. Konec zápasu si už zlínští pohlídali a dokonce ještě v 90. minutě ukázali akci „brácha na bráchu“ kdy Martin Mlýnek vyzval ke skórování Víťu Mlýnka a stanovili tak konečný stav na 3:1.

Komentář hlavního trenéra Jana Jelínka: "Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli se nám nechtělo běhat. Prohrávali jsme mikrosouboje, a tím se dostávali pod tlak. Soupeř těžil z odražených míčů. Nestačili jsme dostupovat a zdvojovat hráče. Do útočné fáze jsme byli nepřesní. Do druhé půle jsme nastoupili ve vyšších obrátkách a přineslo to ovoce. Nucené střídání na levé straně nám taky prospělo. Dostávali jsme se více do hry a začali být nebezpeční. Za zvýšenou aktivitu přišla odměna v podobě otočení výsledku. Musíme zapracovat na plnění povinností v prvních pětačtyřicetiminutovkách."

K dalšímu zápasu zajíždí mladí ševci na půdu Vyškova, který je vyzve v sobotu od 16:30.