Redakce
22.8.2016
Juniorka podlehla Vyškovu 0:2

Rezerva ševců ve 3. kole MSFL proti Vyškovu nenavázala na bodový zisk a prohrála 0:2. Ševci neuhlídali domácího Ličku, který zařídil obě vstřelené branky.

SK Rostex VyškovSK Rostex Vyškov
3.kolo, sobota 20.8.2016, 16:30, SA VYŠKOV
2:0
(1:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 44., 89. Liška ŽK: 30. Přerovský - 32. Stuchlík, 84. Vašulka . Rozhodčí: Gasnárek, Možíš, Líkař.
Diváci: 192
SK Rostex Vyškov: Kollár – Studený (88. Horváth), Nehyba (84. Neubauer), Přerovský, Bokůvka (70. Novotný), Kuncl, Kirschner, Lahodný, Krejčí, Lička, Němeček
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Bačo, Tkadlec, Stuchlík (73. Oulehla), Blanař (82. Petřík), Mlýnek V., Chwaszcz, Vašulka (84. Žůrek), Malenovský, Mlýnek M.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, mladí ševci podnikali nebezpečné protiútoky, ale brankáře domácích neohrozili. Poté se Vyškov díky dobře zahrávaným standartním situacím a centrovaným míčů dostal trvale na půlku ševců. Juniorka odolávala a vypadalo to, že do poločasu se půjde za smírného stavu. Bohužel proti byl vyškovský Liška, který ve 44. min. osamocený na malém vápně překonal Dostála. Juniorka už ve třetím zápase po sobě dostala gól těsně před poločasem.

Do druhého poločasu vstoupili ševci lépe, začali hrát více dopředu a Vyškov měl několikrát co dělat aby zastavil rychlé zlínské brejky. Asi největší zlínskou šanci měl v 63. minutě Blanař, který zblízka nezamířil přesně. Ke konci zápasu ševci otvírali více zadní vrátka, dokonce i Dostál si vyběhl na roh, ale ani on nepomohl ke změně stavu. To se bohužel podařilo opět Liškovi, který po narážečce v 89. minutě pečetil stav na konečných 2:0.

Komentář trenéra Jana Jelínka: Nezvládli jsme koncovky poločasů. Ve druhé části prvního poločasu jsme se dostali pod tlak častým faulováním. Domácí měli nebezpečné standardní situace. V tlaku jsme si přestali věřit. Dopředu jsme byli bezzubí. Ve druhé půli jsme více napadali rozehrávku soupeře a dostali se více do hry. Ovšem předfinální nebo finální fázi jsme řešili nepřesně. Musíme zapracovat na důrazu a kvalitě v přechodové fázi, stejně tak na odvaze hráčů. V závěru jsme zkusili hru vabank, slibné příležitosti jsme nedotáhli do úspěšného konce a soupeř nás za to potrestal druhou brankou. Chyběl nám větší klid na míči.