Václav Pavlíček
30.4.2017
Juniorka prohrála na hřišti Kroměříže

K dalšímu utkání omlazená juniorka cestovala k Hanákům do Kroměříže. V prvním poločase ještě zlínští mladíci drželi výsledkově s domácími krok, ale bohužel po změně stran dvěma góly ve zlínské síti rozhodli o tom, že všechny body zůstanou doma.

SK Hanácká Slavia KroměřížSK Hanácká Slavia Kroměříž
23.kolo, sobota 29.4.2017, 16:00, KROMĚŘÍŽ
2:0
(0:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 50. Neubert, 58. Cupák ŽK: Strašák, Kovář – Blanař Rozhodčí: Ogrodnik – Gloser, Hanák
Diváci: 327
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Látal, Cupák, Michna (60. Kovář), Neubert, Strašák (81. Stratil), Silný (73. N´Dekre), Matoušek, Budín, Jeleček
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Košák, Tkadlec, Vašulka, Gettler (53. Janků), Mlýnek M., Petřík (84. Pešek), Blanař, Žůrek, Strachoň (60. Matyáš)

V první šanci zápasu se ocitl Neubert, který hlavou mířil z dobré pozice mimo. Ve 12. minutě po nákopu za stopery střílel tísněný Silný z boku těsně mimo.

O minutu později se připomněli i zlínští, Blanař podnikl průnik středem hřiště a Mlýnek střílel doprostřed.

Domácí byli aktivnější a Strašák vystrašil střelou z 20 metrů brankáře Dostála, který naštěstí nemusel zasahovat, protože střela mířila těsně vedle.
A ve 38. minutě podržel ševce Dostál, který dobře vyběhl proti úniku Silného a zastavil tak asi největší šanci domácích v prvním poločase.

Druhý poločas začali Hanáci velice aktivně. Nejprve ve 49. minutě Cupák hlavičkoval úplně sám z malého vápna do rukavic Dostála.
To bohužel domácí nemuselo mrzet, protože o minutu později se ocitl po centru Strašáka téměř v totožné situaci Neubert a ten už hlavou rozvlnil síť za bezmocným Dostálem, 1:0.
Mladí junioři se dostávali k bráně soupeře jen zřídka a tak za zmínku stojí jen střela Blanaře do rukavic Kofroně.

V 58. minutě se domácí radovali podruhé. Po akci středem hřiště se ocitl míč ve vápně zlínských, ten chtěl odpálit jeden ze stoperů, bohužel nešťastně trefil dobíhajícího Cupáka, od kterého se odrazil míč za Dostálova záda, 2:0.

Něco s výsledkem se snažil udělat Mlýnek, ale jeho střela z poza vápna mířila jen těsně mimo domácí tyč.

Ve zbytku zápasu se toho už moc neudálo, domácí si zkušeně hlídali výsledek a nepustili zlínskou rezervu do žádné větší šance, a potvrdili tak svou jarní formu dalším vítězstvím.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: „Dnes jsme na zisk bodu neměli. Soupeř nás přehrál ve všech atributech. Jediné plus vidím v zapojení mladých hráčů“.

K dalšímu utkání nastoupí juniorka již ve středu ve Spytihněvi, kam přijede Blansko. Výkop je v 17.00