Václav Pavlíček
3.5.2017
Juniorka prohrávala o dvě branky, přesto bere alespoň bod

Vložené 30. kolo MSFL se odehrálo ve středu a na hřiště do Spytihněvi přijel celek z Blanska. Domácí posílení o pár hráčů z A-týmu si v úvodu zápasu vytvořili dvoubrankové manko, které stihli alespoň smazat, a museli se tak spokojit s remízou 2:2.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
30.kolo, středa 3.5.2017, 17:00, SPYTIHNĚV
2:2
(1:2)
FK APOS BlanskoFK APOS Blansko

Branky: 42. Žůrek, 60. vlastní - 5. Stehlík, 30. Chloupek ŽK: Michálek, Mlýnek, Vašulka - Stehlík, Kučera, Koláček Rozhodčí: Mayer, Hájek, Sedláček
Diváci: 86
FC FASTAV Zlín B: Dostál S. - Hubáček, Tkadlec, Bačo, Michálek, Bartolomeu, Mlýnek M., Vašulka, Žůrek, Blanař, Chwaszcz
FK APOS Blansko: Floder - Píšek, Hanuš, Kolařík (87. Feik), Duda (64. Minx), Šplíchal, Chloupek (83. Kratochvíl), Stehlík, Kučera, Gromský, Koláček

Hned z první vážnější akce zápasu padla branka. Bohužel pro ševce to právě bylo do jejich sítě. V 5. minutě zlínský obránce prohrál dva souboje po sobě, a následně se prosadil na malém vápně důrazný Stehlík, 0:1.

Zlínští drželi míč, ale k bráně hostů se nedostávali, a tak mohli zvýšit vedení opět hosté. Po náběhu za obranu přehodil hostující útočník brankáře Stanislava Dostála, ale také i jeho bránu.

Za pár minut se konečně připomněli i domácí, konkrétně Bartolomeu vyslal z 20m velice svižnou střelu, kterou vyrazil Floder na rohový kop.

Ovšem po půl hodině hry bylo opět rušno před zlínskou bránou. Nejprve zmatky v obraně nedokázali lépe vyřešit blanenští, kteří měli úplně odkrytou bránu. To je bohužel dlouho nemrzelo, protože ve 30. minutě utíkal sám na Stanislava Dostála Chloupek, který poslal míč podél jeho noh a rozvlnil domácí síť podruhé, 0:2.

O minutu mohlo být ještě hůře, opět sám na bránu se řítil Stehlík, naštěstí byl čistě zastaven těsně před zakončením vracejícím se Bačem.

Poté si přispali nadějnou šanci i ševci, ale Hubáčkův centr nedokázal Žůrek uklidit mezi 3 tyče. Ale ve 42. minutě se už skóre měnilo. Bartolomeu pronikl středem hřiště, prostrčil na Chwaszce, ten byl ještě vychytán Floderem, ale na dorážku Žůrka už neměl šanci, 1:2.

Druhý poločas začal opatrněji, ševci drželi míč a hosté čekali na bleskurychlé protiútoky. Jeden takový se jim naskytl po zhruba 15 - ti minutách, to ale zlínské podržel Stanislav Dostál, který vytáhl střelu na zadní tyč.

A jakoby se ukázalo, nedáš - dostaneš. O minutu později, tedy v 60. minutě nacentroval aktivní Bartolomeu do vápna, a jeho centr si nešťastně hlavou srazil do brány stoper Píšek, 2:2.

Když to už vypadalo, že domácí budou mít po vyrovnání navrch, tak se opět v šanci ocitli hosté. Nejprve Bačo hasil skluzem přihrávku před bránu, a o pár minut později musel vytáhnout zákrok i Dostál, protože úplně před ním se objevil osamocený hostující útočník, který ho naštěstí pro zlínské nepřehodil.

A pak v 75. minutě měl Chwaszcz na kopačce tutovku, po průniku Blanaře a následném sklepnutím Mlýnkem střílel z penalty nad bránu.

O čtyři minuty později měli poslední šanci zápasu domácí, centr Bartolomea uklidil hlavičkou těsně mimo Žůrek. Do konce zápasu se toho už moc neudálo, a proto si oba týmy body rozdělili.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: Dnes to byl nakonec vydřený bod. Soupeř měl smrtící brejky. Naše obranná řada nefungovala. Důležité bylo vstřelení branky v závěru první půle. Ve druhé půli jsme byli už více nebezpeční. Ovšem výsledek jsme už nedokázali otočit."

Další zápas odehraje juniorka opět ve Spytihněvi, v neděli v 10.30 přijede rezerva Sigmy Olomouc.