Redakce
29.8.2016
Juniorka rozhodla utkání až v nastaveném čase

Rezerva ševců po hektickém závěru bere proti Mohelnici všechny body. V 92. minutě o vítězství zlínského klubu rozhodl Ondřej Bačo, který nastavil skóre utkání na 2:1.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
4.kolo, neděle 28.8.2016, 10:30, Spytihněv
2:1
(1:0)
FK MohelniceFK Mohelnice

Diváci: 85
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Vašulka, Bačo, Tkadlec, Michálek, Masař (90+2. Petřík), Malenovský, Blanař (87. Žůrek), Oulehla (79. Stuchlík), Chwaszcz, Mlýnek V.
FK Mohelnice: Hora – Kovář, Kuba, Pinkava, Fiala, Dokoupil (84. Svoboda), Fišara, Heidenreich, Bača, Vokoun (46. Kopa), Bzirský (87. Markovič)

Ze začátku utkání se toho moc nedělo, hra se odehrávala spíše mezi vápny. Jako první zahrozili hosté, kteří po standartní situaci mířili hlavou těsně mimo. Poté měly náznaky šancí oba týmy, ale ani jeden je  do zakončení nedotáhl. To se podařilo až ve 27. minutě Chwaszczovi, který využil rychlé rozehrané standartní situace, Vašulka ho přesným centrem našel ve vápně, a ten poslal ševce do vedení. Do konce poločasu ještě zahrozila dvakrát Mohelnice, ale brankáře Dostála nepřekonala.

Do druhého dějství nevstoupili ševci dobře a hned ve 47. minutě inkasovali po dlouhém autu do vápna z kopačky Kopy. Poté byl dvakrát v nadějné situaci Víťa Mlýnek, ale skórovat se mu nepodařilo. Na druhé straně zlobila Mohelnice hlavně standardníma situacema a právě po jedné z nich orazítkovala tyč zlínské svatyně. Na optickou převahu hostů chtěl odpovědět Masař, který střelou z vápna trefil břevno. Poté se chýlil konec zápasu a vypadalo to, že se body budou dělit. Proti byl ale Bačo, který v 92. minutě naskočil na roh a zařídil ševcům 3 body, které hned kuriózně oslavil.

Komentář trenéra Jana Jelínka: "Dnes je to ubojované, šťastné vítězství. Věděli jsme s čím Mohelnice přijede. Byl to silový fotbal plný osobních soubojů a nakopávaných míčů. Ve druhé půli jsme se hře soupeře až příliš přizpůsobili, málo jsme kombinovali a hráli po zemi. Musíme zrychlit práci s míčem i nabídku, abychom se dostali více do kombinační hry. Každopádně kluci zápas parádně odmakali až do konce a 3 body jsou jejich odměna."

Další těžký zápas čeká juniorku v pátek 2. 9., kdy zajíždí k místnímu derby na Viktorku Otrokovice. Výkop utkání je v 17.00