redakce
7.11.2016
Juniorka šesti góly smetla Petřkovice

S velikou chutí si zastříleli si zastříleli ševci v dalším kole MSFL. Hosté drželi krok pouze první poločas, který skončil v poměru 2:1 pro domácí Zlín. Po změně stran ovšem mladí ševci rozjeli svůj gólostroj a vyhráli 6:1.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
14.kolo, neděle 6.11.2016, 10:30, Spytihněv
6:1
(2:1)
PetřkovicePetřkovice

Branky: 17. Blanař, 21. a 61. Fantiš, 50. Žůrek, 82. Masař, 88. Oulehla – 43. Halaška ŽK: 41. Žůrek, 57. Fantiš – 57. Baranek, 64. Honiš, 68. Buček, 73. Václavík Rozhodčí: Vojáček – Lakomý, Pospíšil
FC FASTAV Zlín B: Holý – Michálek, Bačo, Malý, Vašulka, Blanař, Masař (86. Petřík), Malenovský, Mlýnek M. (83. Oulehla), Fantiš, Žůrek (76. Tkadlec)
Petřkovice: Buček – Honiš, Hrdlička (30. Sporysz), Levčík (82. Špavelko), Baranek, Puškáč, Neumann, Burian, Václavík, Staněk, Halaška (67. Ptáček)

V sychravém podzimním počasí začali lépe hosté z Petřkovic. V 7. minutě se po centru z levé strany ocitl tváří v tvář úplně volný útočník hostů, naštěstí Holý vytáhl reflexivní zákrok. První zlínská příležitost přišla v 15. minutě, brankář Holý dlouhým míčem našel Mlýnka, ten odcentroval do vápna na volného Fantiše, ale jeho hlavičku bohužel vytáhl skvělým zákrokem Buček mimo tři tyče. Domácí ale dlouho nesmutnili. Masař vybojoval ve středu hřiště míč, ten předložil Blanařovi, který prostřelil Bučka a zároveň vstřelil již svoji 10. branku v sezoně, 1:0. Netrvalo dlouho a mladí ševci přidali další gól. Masař vyslal dlouhým míčem Blanaře do strany, ten obešel obránce a předložil míč před prázdnou bránu Fantišovi, který se nemýlil, 2:0. Chvíli po gólu si vybral slabší chvilku domácí brankář, vypadl mu centr z boku, ale místo prázdné brány trefili hosté pouze břevno. Zlínští ke konci poločasu trochu polevili a byli za to potrestáni. Ve 43. minutě si zasekl míč do středu hřiště na levou nohu Halaška a trefil šibenici Holého brány, 2:1.

Druhý poločas začali výborně domácí ševci. V 50. minutě napřáhl z velkého vápna Žůrek a šťastně přehodil brankáře hostů, 3:1. Domácí byli při chuti, za dalších 5 minut hlavičkoval po rohovém kopu opět Žůrek těsně vedle. Poté 60. minuta přinesla další krásný moment, tentokrát v podání Fantiše, který uklidil rohový kop Blanaře nechytatelnou střelou z voleje na zadní tyč, 4:1. Hosté se nadále snažili něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale své šance většinou nedotáhli do konce. A proto zlínští opět trestali. V 82. minutě proměnil samostatný únik Masař, 5:1. A to ještě nebylo vše. Další branku mohl přidat střídající Petřík, který bohužel dlouho otálel se zakončením a byl zablokován vracejícím se obráncem. Co se nepovedlo mu, se povedlo Oulehlovi, ten se v 88. minutě řítil opět sám na brankáře a stanovil konečný stav na 6:1.

Ohlasy trenérů

Jan Jelínek: Zápas rozhodně nebyl jednoduchý. Vysoký výsledek se nerodil lehce. Dnes jsme byli velmi produktivní. V první půli jsme hráli dobře, dařilo se nám napadat rozehrávku a chodit do útoku. Polevili jsme v závěru poločasu a přišel trest v podobě kontaktního gólu. Rozhodující moment byla šťastná branka na 3:1. Tam se utkání zlomilo. Soupeř musel otevřít obranu a toho jsme využili. Byl to těžký zápas, ale zvládli jsme ho.