Redakce
12.10.2016
Juniorka si rozdělila body s Třebíčí

Rezerva zlínských ševců remizovala v 10. kole s HFK Třebíč 0:0. Poskytnutý azyl na půdě Slovácké Sparty Spytihněv tentokrát nepřinesl plný bodový zisk.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
10.kolo, neděle 9.10.2016, 10:30, Spytihněv
0:0
(0:0)
HFK TřebíčHFK Třebíč

ŽK: 16. Masař, 78. Oulehla – 28. Peručica, 72. Benda Rozhodčí: Popelák, Dohnálek, Možíš
Diváci: 95
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek (57. Oulehla), Bačo, Tkadlec, Vašulka, Mlýnek V. (87. Petřík) Malenovský, Masař, Blanař, Mlýnek M. (90. Stuchlík), Žůrek
HFK Třebíč: Konvalina – Bagnon, Vavřík, Rychteník, Chalupa, Benda, Dočekal (89. Karásek), Peručica (63. Bogner), Heřmánek, Komínek, Devaloix

Úvod utkání se nesl v opatrném stylu, oba týmy se snažily o kombinaci, ale ta vždy skončila nějakou nepřesností před vápnem soupeře. K prvnímu vážnějšímu ohrožení brány se dostali hosté. Po střele z poza vápna se blýsknul pěkným zákrokem Dostál. Ševci zahrozili až v půlce poločasu, po Blanařově standartní situaci hlavičkoval tísněný Tkadlec mimo branku. Za chvíli si po rohovém kopu třebíčští vypracovali největší šanci prvního poločasu, z malého vápna hlavičkovali trestuhodně nad domácí bránu.

Druhý poločas nabídl už více šancí na obou stranách. Nejprve Masař poslal krásnou přihrávku za obránce na Blanaře, který bohužel špatně odhadl odskok míče. Poté v 62. minutě se už téměř radoval hostující celek, ale střelu Dočekala zastavilo naštěstí břevno. Zanedlouho Blanař začal na pravé straně hezkou akci, kterou také sám dokončil nebezpečnou hlavičkou. K blížícímu konci utkání si oba týmy vypracovali po jedné brankové příležitosti. Nejprve propadlý míč za zlínské stopery nedokázali hosté lépe zužitkovat než střelou mimo 3 tyče, to se ale nepovedlo ani Martinovi Mlýnkovi, který po úniku z boku zakončoval v bezprostřední blízkosti nedůrazně. A ještě v nastaveném čase se střídající Petřík ocitl ve slibné příležitosti, bohužel se vyhnal až lajně a i proto se oba týmy museli spokojit s dělbou bodů.

Komentář Jana Jelínka: „Dělba bodů je spravedlivá. Byl to bojovný zápas. Jsem rád za udrženou nulu vzadu, ale nahoru nám to skřípe. Buď jsme nepřesní, nebo složití. Budeme pracovat na zjednodušení kombinace a přímočarosti.“