Redakce
13.11.2016
Juniorka tříbrankový náskok ztratila

Fotbalisté zlínské rezervy zakončili podzimní část sezony proti rezervě Slovácka rozporuplně. Nejprve se ve 46. minutě dostali již do tříbrankového náskoku, o ten následně během dvaceti minut přišli. Spokojit se tak nakonec museli s pouhým bodem za remízu 3:3.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
15.kolo, neděle 13.11.2016, 10:30, Umělá tráva LUHAČOVICE
3:3
(2:0)
1.FC Slovácko B1.FC Slovácko B

Branky: 1. Žůrek, 9. Blanař, 46. Mlýnek Vít – 55. Machalík, 62. Pospíšil, 75. Tetteh Karty: 85. Mareš Rozhodčí: Jahoda – Pfeifer, Sedláček
Diváci: 105
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Malý, Bačo, Žůrek (63. Oulehla), Blanař (86. Petřík), Mlýnek, Vašulka, Malenovský (C), Masař, Mlýnek Vít (81. Tkadlec).
1.FC Slovácko B: Daněk – Flasar, Suchý (C), Dramé, Machalík, Tetteh, Kubala, Mareš, Zajíc, Pospíšil, Břečka.

Někteří diváci se nestihli ani pořádně rozkoukat a už v 1. minutě viděli branku v podání domácích ševců. Po akci na levé straně Vít Mlýnek propíchl míč na Žůrka, a ten střelou do horní poloviny branky nedal Daňkovi šanci, 1:0. Zlínští byli při chuti a Blanař v 7. minutě našel centrem hlavu Martina Mlýnka, ten bohužel mířil nad. Domácí ale dlouho nesmutnili. V 9. minutě Blanař střelou na zadní tyč rozvlnil hostující síť podruhé a bylo to 2:0.

Za dalších 5 minut měl šanci opět Blanař, který přečíslení 3 na 2 vyřešil střelou z nadějné pozice nad. Poté se osmělilo i Slovácko, konkrétně Tetteh po průnikové přihrávce mířil vedle Dostálovy levé tyče. Zhruba 10 minut před koncem se dvakrát ocitl v nadějné pozici hostující Zajíc, jednou mířil po zpětné přihrávce těsně mimo, a podruhé akrobatickým pokusem netrefil zařízení podruhé. Ve 43. minutě mohlo bratrské duo Mlýnků navýšit skóre, ale po přihrávce Víti zakončoval z vápna Martin jen doprostřed brány.

Druhý poločas začali ševci výborně. Ihned ve 46. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Masař, Daněk jeho střelu vyrazil pouze před sebe, a pro Víťu Mlýnka to už nebyl těžký úkol trefit prázdnou bránu, 3:0.

Hosty to ale nezlomilo, neustále se tlačili dopředu a byli odměněni brankou. V 55. minutě se po odraženém míči ze standardní situace prosadil přízemní střelou Machalík, 3:1. O další dvě minuty mohlo být ještě hůře, z boku sám na bránu uháněl Zajíc, kterého ale výborným skluzem zastavil Bačo. Zanedlouho to bylo už jen o 1 branku. V 62. minutě se po přetaženém centru prosadil hostující Pospíšil, 3:2.

Slovácko se dostalo brankou do laufu a ještě více přimáčklo zlínské před své vápno. V 75. minutě už bylo srovnáno. Krásnou střelou z 25m přímo do šibenice se prosadil urostlý Tetteh, 3:3. Ve zbytku zápasu si už hosté vypracovali jen sérii rohových kopů, domácí se mohli ještě prosadit z ojedinělého brejku, ale Petřík nedokázal propálit vyběhnuvšího Daňka. A proto zlínská juniorka zakončila tímto prvním předehrávaným jarním kolem podzimní část na solidním 7. místě se ziskem 25 bodů.

Ohlasy trenérů

Jan Jelínek: Vedení 3:0 by se nemělo ztrácet, ale musím ocenit sílu a charakter soupeře. Nám se vydařili vstupy do obou poločasů. Ovšem hlavně ve druhé půli hru kontrolovalo Slovácko. Zatímco v první půli jsme byli aktivní, přesní a nebezpeční, ve druhé půli jsme nepodrželi míč a začali jsme prohrávat osobní souboje. Soupeř za stavu 3:0 nesložil zbraně, přidal na důrazu, zjednodušil hru. Kluci makali, ale na výhru to nestačilo, to mě štve.