Václav Pavlíček
23.7.2017
Juniorka v posledním přípravném utkání porazila Vsetín

Na hřišti nováčka Divize E se mladí ševci představili v sobotu k poslednímu přátelskému utkání před vstupem do Juniorské ligy. Mladíci předvedli zodpovědný výkon, vzadu udrželi nulu, vstřelili dvě branky, a proto odjeli ze Vsetína s vítězstvím.

FC VsetínFC Vsetín
Příp., sobota 22.7.2017, 10:30, VSETÍN
0:2
(0:1)
FC FASTAV Zlín U21FC FASTAV Zlín U21

Branky: 22. Nečas, 57. Stuchlík
FC FASTAV Zlín U21: Šiška – Petřík, Košák, Tkadlec, Zahradník, Venený, Mlýnek V. (65. Nečas), Štípek, Stuchlík, Votava (46. Pavlíček M.), Nečas (46. Gettler)

Jako první v utkání zahrozili ševci, Štípek nacentroval na zadní tyč, tam sklepnul míč Nečasovi Mlýnek a ten vyprášil rukavice domácího brankáře poprvé. Za chvíli zahrozili i domácí, ale střela z úhlu se mezi tři tyče nevešla.

Dále mohl změnit skóre Votava, po odraženém míči se ocitl nehlídaný na velkém vápně, jeho razantní střela mířila bohužel nad. Co se nepodařilo Votavovi, se podařilo Nečasovi. Po pěkné akci na levé straně Mlýnek nacentroval do malého vápna, tam se nejlépe zorientoval Nečas a pohotově z otočky propálil domácí brankáře, 1:0.

Diváci viděli zajímavý fotbal na obou stranách, oba týmy se snažily útočit a vytvářet si brankové příležitosti. To se lépe dařilo zlínským, domácí zastavovali většinou včas a usnadnili tak práci brankáři Šiškovi. Ještě v poslední minutě mohl přidat druhou branku Nečas, po rychle vhozeném autu pádil sám na brankáře, bohužel se vyhnal mimo dobrou střeleckou pozici a nestihl ho tak úspěšně přehodit.

Druhý poločas začal průnikem Štípka přes tři hráče, vyslal Gettlera do samostatného úniku, který s ním nenaložil dobře a zakončil jen slabě do vyběhnuvšího gólmana. To ševce ale mrzet nemuselo. Tkadlec vybídnul pasem za obranu Stuchlíka, ten se nebál přejít 1 na 1, a dokonce i přesně zakončil mezi nohy brankáře, 2:0.

V další situaci se ocitl Petřík, z pravé strany se po narážce ocitl až ve velkém vápně, tam vypustil i pěknou střelu levačkou na zadní tyč, proti byl ale pohotový zákrok brankáře.

A v 90. minutě ještě mohl navýšit skóre brankář Šiška, který se vydal na rohový kop Nečase. V obrovské šanci na malém vápně trefil míč hodně nepřesně a nezměnil tak skóre utkání.

V dalším zápase a prvním mistrovském se juniorka představí domácím divákům na novém trávníku ve Spytihněvi v PONDĚLÍ 31.7 od 11 hodin proti sousednímu SLOVÁCKU.