Juniorka v prvním zápase sezony obdržela čtyřgólový příděl od Slovácka

1.kolo, pondělí 31.7.2017, 11:00, SPYTIHNĚV

Branky: 23., 38. a 89. Kubala, 79. Sadílek Rozhodčí: Marek – Batík, Dohnálek
Diváci: 110
FC FASTAV Zlín U21: Šiška – Bačo, Votava (46. Mlýnek V.), Štípek (77. Gettler), Tkadlec (52. Košák), Stuchlík (66. Tureček), Petřík, Nečas (54. Pavlíček), Zahradník, Venený, Bartolomeu
1. FC SLOVÁCKO U21: Trmal – Suchý, Juroška (82. Flasar), Tischler, Čajka, Ťok (83. Hani), Kubala, Rezek, Pospíšil, Sadílek, Petr (54. Křivánek)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kterým se naskytly hned dvě příležitosti ke vstřelení úvodní branky. Nejprve Nečas vybojoval míč na stoperovi Slovácka, ale vystřelil mimo tři tyče. A ještě větší šanci měl Bartolomeu, který vystihl špatnou přihrávku v obraně, řítil se sám na Trmala, bohužel ho jen nastřelil.

Na konci úvodní čtvrthodiny se poprvé k bráně dostali hosté, konkrétně Juroška nebezpečně naváděl do zlínského vápna, ale své spoluhráče přesně nenašel. To se nepovedlo ani Votavovi, uvolnil se u postranní čáry a dal prudký míč před bránu, na který jen těsně nedosáhl Nečas.

A pak najednou udeřilo na druhé straně. Ve 23. minutě hosté kopali standardní situaci na zadní tyč, z tama ji vrátil zpět před bránu Suchý a pro Kubalu už nebyl velký problém uklidit míč za záda Šišky, 0:1.

Za chvíli Juroška střílel z vápna do rukavic Šišky, na druhé straně zase nebezpečně hlavičkoval Bačo. A ve 38. minutě to už bylo o dvě branky. Slovácko dostalo míč do strany, odtud přišel centr před bránu, který uklidil opět nehlídaný Kubala do sítě, 0:2.

Druhý poločas dlouho žádné šance nepřinášel, až po hodině hry se potřetí radovali hosté, ale jejich radost z gólu překazil praporek pomezního rozhodčího. Snížit stav utkání se snažil Bartolomeu, který ze strany hřiště naváděl míč, dostal se ke střele, ale jen vyprášil rukavice Trmala.

Na druhé straně musel podržet i Šiška, který z blízka nohama vyrazil střelu Rezka. Ovšem v 80. minutě už byl krátký na průnik Sadílka zlínskou obranu, který prošel až do vápna a střelou na přední tyč nedal Šiškovi šanci, 0:3.

Na konci ještě ševci mohli korigovat stav utkání, Bačo vyslal pěkný pas za obranu, ten si nádherně ztlumil Bartolomeu, opět se ocitl tváří v tvář Trmalovi, ten ale jeho kličku vystihl a udržel tak první nulu v sezoně. To bohužel nebylo ještě vše. V 89. minutě dokonal po akci z pravé strany hattrick Kubala, který si opět našel centr ve vápně, 0:4.

Komentář Jana Jelínka: „Možná nás můžou mrzet neproměněné šance, kterých jsme měli dost. Ale kvalita byla na soupeřově straně. Vyhrál ten lepší a musím uznat, že po vstřelení branky hostů, už měli zápas pod kontrolou. Chybělo nám více sebevědomí na míči a klid v rozehrávce“.

K dalšímu zápasu zajíždí zlínská juniorka na Zbrojovku Brno, se kterou se utká v neděli od 11h na Srbské.