Redakce
31.10.2016
Juniorka vstřelila 4 branky, ale odváží si pouze bod

Gólovou přestřelku viděli diváci ve Velkém Meziříčí, kdy utkání nakonec skončilo v poměru 4:4. I když ševci prohrávali už 0:2, dokázali sebrat všechny síly a otočit stav ve svůj prospěch na 3:2. Vedení ovšem nedokázali udržet a gólové hody nakonec skončily stavem 4:4.

FC Velké MeziříčíFC Velké Meziříčí
13.kolo, neděle 30.10.2016, 10:15
4:4
(2:3)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 20. Simr, 22. Demeter, 65. Šimáček, 66. Dolejš – 31. Fantiš, 33., 42. Blanař, 79. Žůrek ŽK: 71. Simr, 78. Demeter, 88. Krejčí 40. Vašulka, 49. Michálek, 54. Masař, 68. Blanař, 89. Tkadlec Rozhodčí: Černý J. – Černý D., Zaplatilová
Diváci: 330
FC Velké Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Berka (72.Puža), Šuta, Smejkal, Demeter – Mezlík, Simr
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Malý, Bačo, Vašulka, Blanař (81. Petřík), Žůrek (84. Tkadlec), Fantiš, Malenovský, Masař, Mlýnek M.

Juniorka se síly soupeře vůbec nezalekla a od začátku hrála velice aktivně. Po 3 minutách hlavičkoval Bačo z rohu do náruče brankáře Kruby. Za chvíli na to podržel výborným zákrokem hosty Dostál, který zneškodnil samostatný únik Simra. Ševci byli nadále aktivní, ale bohužel na přelomu 20. minuty dvakrát inkasovali. Nejprve se po rohovém kopu prosadil přesnou hlavičkou Simr, zanedlouho po rychlém brejku zamířil i Demeter přesně. To se psala 22. minuta. Juniorka ale stále pokračovala ve slušném výkonu a zaslouženě vyrovnala. Nejprve v 31. minutě se po pěkném obhození obránce prosadil křižnou střelou Fantiš a za další 2 minuty vyrovnal po krásné akci a vybídnutí Masařem Blanař. Nadále pokračovaly ofenzivní hody, každé mužstvo mělo ještě po jedné vyložené šanci. Vypadalo to, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, ten ale odmítl Blanař a ve 42. minutě střelou na zadní tyč dokonal poločasový obrat.

Do druhé půle podle očekávání nastoupili aktivněji domácí. Juniorka odolávala, přečkala hlavičku Simra a odvracela centrované míče. To ovšem neplatilo v 65. minutě. Po rohovém kopu a následných několika odrazů se míč dostal až na nohu Šimáčka a ten propálil brankáře Dostála. Domácí byli v euforii a opět za dalších pár sekund přidali další gól, konkrétně z kopačky Dolejše, který těžil ze sklepnutí Simra. Za chvíli ještě podržel zlínské opět Dostál po úniku z boku Dolejše. To jakoby zlínské nakoplo kupředu a Bačo mohlo dvakrát srovnat. Nejprve se ocitl úplně volný ve vápně, ale střelou bodlem jen vyprášil rukavice Kruby, poté z následného rohu se jeho hlavička snesla na břevno domácí brány. A v 79. minutě bylo vyrovnáno. Blanař naváděl míč po brankové čáře, nahrával před bránu, kde se míč odrazil k Žůrkovi a ten nekompromisně zavěsil pod břevno. Na konci se ještě snažili domácí dlouhými míči dostat zlínské pod tlak, ti ale odolali a jako první vezou bod ze hřiště domácích.

Komentář Jana Jelínka: Věděli jsme, že nás čeká nejútočnější tým a to se potvrdilo. V první půli jsme hráli výborný fotbal, ale soupeř trestal každou chybu. Kluci makali a zaslouženě poločas otočili. Ve druhé půli už to bylo horší, nedrželi jsme tolik míč a domácí tlačili. Mají obrovskou sílu v útoku. Opět musím ocenit nasazení a vůli neprohrát. 2x jsme prohrávali, bod s pokorou bereme. Nejvíc mě štvou rychle po sobě jdoucí obdržené branky!

Juniorka hraje ještě 2 zápasy. Nejprve poslední kolo podzimní části proti Petřkovicím v neděli 6. 11. v 10:30 ve Spytihněvi nebo na umělé trávě v Luhačovicích (záleží na počasí).
A poté předehrávané kolo jarní části proti 1. FC Slovácko (Neděle 13. 11., 10:30, Luhačovice).