Redakce
27.3.2017
Juniorka vyzrála na Vyškov

V prvním domácím zápase v jarní části soutěže mladí ševci na umělce na Vršavě porazili nepříjemný Vyškov. Diváci mohli vidět fotbal nahoru dolů s mnoha šancemi a také šťastnějším koncem pro domácí celek.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
18.kolo, neděle 26.3.2017, 10:30, VRŠAVA
3:2
(1:1)
SK Rostex VyškovSK Rostex Vyškov

Branky: 36. Bartolomeu z pen., 62. Blanař, 64. Chwaszcz – 23. Studený z pen., 84. Kirschner ŽK: Tkadlec, Chwaszcz, Vašulka – Hlavica Rozhodčí: Drozdy – Mayer, Škrobák
Diváci: 100
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Petřík, Tkadlec, Bačo, Vašulka, Bartolomeu, Malenovský, Mlýnek V.(90. Košák), Blanař (85. Michálek), Chwaszcz, Žůrek
SK Rostex Vyškov: Kollár – Studený, Kirschner, Hlavica, Matocha, Machálek (63. Nehyba), Lahodný, Krejčí, Jeřábek, Novotný (73. Žoček), Němeček

První šance zápasu se udála v 10. minutě. Vašulka podpořil útok, přihrál na hranici malého vápna Malenovskému, který bohužel ve velké šanci netrefil správně míč. O necelých 10 minut později se po přihrávce Petříka v podobné šanci ocitl Chwaszcz, míč trefil lépe ale také mimo tři tyče.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se už měnilo skóre. První roh ševci ještě odvrátili, ale po druhém se už pískala penalta po stažení hráče Vyškova. S tou si věděl rady Studený a překonal ve 23. minutě Dostála, 0:1.

O další minutu mohlo být ještě hůře. Střela z vápna zasvištěla jen těsně mimo levou tyč domácí svatyně. Slabší desetiminutovku zlínských zakončil výtečný zákrok Dostála. Tváří v tvář se vytáhl proti vyškovskému forvardovi.

Ale ve 35. minutě už bylo veseleji. Malenovský byl zbytečně v rohu vápna podražen a s následnou penaltou si už věděl Bartolomeu, 1:1.

Druhý poločas dvěma velkými šance mi na straně Vyškova. Tu první stihl ještě Vašulka na poslední chvíli zachránit, ve druhé mířili hosté těsně nad břevno domácí brány. To ale jako varování mladým ševcům stačilo, a začali se opět více tlačit do útoku.

Nejprve se na konci hodiny hry dostal do velké šance Mlýnek, bohužel mířil levačkou ze slibné pozice nad vyškovskou bránu. Ovšem v 62. minutě se už měnilo skóre. Mlýnek vyslal do lajny Blanaře, který neohroženě vtrhl do vápna a překonal i brankáře Kollára, 2:1.

A za další dvě minuty bylo ještě veseleji. Důrazný Chwaszcz vybojoval téměř ztracený míč, předložil ho před bránu Žůrkovi, ten se mu po odrazu vrátil zpět a z úhlu rozvlnil hostující síť potřetí, 3:1. Fantastickou pětiminutovku mohl dovršit Bartolomeu, řítil se sám na brankáře hostí, ale rozezvonil pouze tyč.

Vyškovští se ale nevzdávali a v posledních patnácti minutách vrhli všechny síly do útoku. Deset před koncem střílel po odraženém míči hostující útočník těsně mimo, ale v 84. minutě po útoku středem objel brankáře Dostála Kirschner a snížil tak stav na 3:2. Závěrečný tlak naštěstí domácí ustáli a vybojovali tak první 3 body v jarní části sezony.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: Zápas se hrál od začátku v tempu, kdy si oba týmy vybraly silnější i slabší chvilky. My jsme své šance na rozdíl od soupeře proměnili. Cením si otočení výsledku a bojovnosti hráčů, šli si za vítězstvím. Vyškov na chvilku ve druhé půli vypadl z koncentrace a my jsme to dokázali potrestat, byla to rozhodující pasáž hry. Na závěr jsme dopustili zbytečné drama.

K dalšímu utkání zajíždí juniorka na horkou půdu do Mohelnice, výkop utkání je v sobotu v 15:30.