Redakce
24.10.2016
Juniorka zametla s HFK Olomouc

Povedené střetnutí sehrála rezerva zlínských ševců proti HFK Olomouc, kterou porazila 4:0. O branky Zlína se postarali Vít Mlýnek, Blanař a dvakrát se trefil Masař.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
12.kolo, neděle 23.10.2016, 10:30, Spytihněv
4:0
(1:0)
1.HFK Olomouc1.HFK Olomouc

Branky: 10.Mlýnek V., 49. Blanař(pen.), 68.,87.Masař ŽK: 26. Vychodil Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Slaminka
Diváci: 85
FC FASTAV Zlín B: Holý – Michálek, Bačo, Malý, Vašulka, Blanař (81. Stuchlík), Malenovský, Masař, Vašulka, Mlýnek V. (76. Petřík), Žůrek, Fantiš (46. Mlýnek M.)
1.HFK Olomouc: Mucha – Bernard (67. Krejčí), Buček, Pyclík, Vychodil (85. Wolf), Rýdel (60. Marek), Krumpolc, Přikryl, Bořil, Řehák, Horka

Jako první se k ohrožení brány dostali domácí, po rohovém kopu a následném závaru zakončovali domácí slabě doprostřed brány. Netrvalo to dlouho a hned v 10. minutě se měnilo skóre. Po dlouhém nákopu na stopery hostí a jejich nedorozumění s brankářem nejlépe zareagoval Víťa Mlýnek a pohotově prostřelil brankáře Muchu, 1:0. Mladí ševci byli na koni a mohli přidat další branku. Po krásné akci na levé straně musel vytáhnout zákrok brankář hostí proti střele Mlýnka. O 10 minut později mohl další branku přidat opět Mlýnek, po narážečce s Malenovským ve vápně bohužel promáchnul v nadějné příležitosti. Hned po této šanci se připomněli i hosté a vytvořili si asi největší šanci v zápase. Po rychle rozehrané faulu uprostřed hřiště a následném obehrání soupeře střílel z vápna těsně mimo hostující hráč. Poté po půl hodině hry byl vidět krásný fotbalový moment v podání Masaře, který krásnou pumelicí z 25m orazítkoval tyč hostující branky. A to nebylo ještě do poločasu vše, po krásné akci a přenesení hry na levou stranu se ocitl úplně sám před brankářem Mlýnek, ale bohužel rozvlnil jen boční síť za brankářem Muchou.

Vstup do druhého poločasu opět vyšel zlínským. Ve 49. minutě byl stažen ve vápně Blanař a sám nařízenou penaltu s přehledem proměnil, 2:0. Poté se na chvilku osmělili i olomoučtí, mohli i snížit po průnikové přihrávce a následné střele z boku, ale ani z této šance brankáře Holého neprověřili. A proto udeřilo znovu na druhé straně. Po důrazu na hranici vápna se míč odrazil k Masařovi a ten v 68. minutě rozvlnil hostující síť potřetí, 3:0. Konec zápasu juniorka v pohodě dohrávala a dokonce přidala ještě další branku. V 87. minutě se po krásné akci na pravé straně prosadil Masař, který dostal zpětnou přihrávku od Malenovského, 4:0.

Komentář Jana Jelínka: „Myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou a tři body jsou zasloužené. V první půli jsme předvedli asi nejlepší fotbal podzimu. Byli jsme agresivní, kontrolovali jsme hru a dokázali jsme kombinovat do zakončení. Vyšel nám vstup do obou poločasů. Kluky chválím za nasazení a vůli vyhrát“.