Redakce
4.9.2016
Juniorka zametla s Viktorkou Otrokovice

Rezerva Zlína si v dalším kole s chutí zastřílela na půdě Otrokovic. Výhru 4:0 režíroval Martin Blanař, který dokázal vstřelit hattrick.

Viktoria OtrokoviceViktoria Otrokovice
5.kolo, neděle 4.9.2016, 10:30, Otrokovice
0:4
(0:2)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 14., 41., 81. Blanař, 56. Michálek. ŽK: 42. Němec - 61. Bačo, 66. Vašulka. Rozhodčí: Klíma, Kubica, Řezníček
Diváci: 215
Viktoria Otrokovice: Balážik – Vavruša, Juráň, Šuranský, Jasenský, Elšík, Němec, Hradil (85. Ponížil), Zach (46. Bahounek), Dekleva, Foltýn (80. Křivánek)
FC FASTAV Zlín B: Holý – Michálek (84. Oulehla), Malý, Bačo, Vašulka, Malenovský, Blanař, Bartolomeu, Masař (80. Stuchlík), Chwaszcz, Mlýnek V. (75. Žůrek)

Úvod utkání se nesl v režii ševců. Domácí zalezli na svou půlku, nechali hosty hrát a čekali na svou brejkovou příležitost. Ta ovšem přišla na zlínské straně. Brankář Holý založil rychlý brejk, míč se dostal až k Blanařovi a ten ve 14. minutě otevřel skóre utkání. Poté zahrozili i domácí akcí po pravé straně, naštěstí to naše obrana stihla odvrátit na roh. Ve 41. minutě se opět připomněl Blanař, ve vápně si navedl míč na levou nohu a střelou na zadní tyč podruhé překonal gólmana Balážika.

Na začátku druhého poločasu domácí zjednodušili hru, dostali se nakopávanými míči do optické převahy, ale brankovou příležitost si nevytvořili. A v 56. minutě opět udeřili zlínští. Michálek z pravé strany vyslal přízemní centr do vápna, který lehce tečovali domácí a rozvlnili tak otrokovickou sít potřetí. Hosté byli při chuti a mohli přidat další branky. Nejprve Chwaszcz v samostatném úniku trefil brankářovi nohy, poté Bartolomeu pohrdl nabídkou Blanaře. A pak v 81. minutě přišla hvězdná chvíle Blanaře. V samostatném úniku dokonal hattrick a stanovil výsledek derby na konečných 0:4.

Komentář trenéra Jana Jelínka: Dnes jsme předvedli disciplinovaný týmový výkon. Pohlídali jsme nakopávané míče soupeře a chodili do rychlých protiútoků. Oproti minulým zápasům jsme tyto přechody zvládli do kvality. Domácí jsme prakticky k ničemu nepustili a výhra je tak myslím zasloužená. Třešničkou na dortu byl hattrick Blanaře.

K dalšímu utkání zajíždí mladí ševci již tuto středu do Blanska, domácím fanouškům se představí v neděli na zlínské Letné, kde od 10.30 vyzvou silný celek Uničova.