Redakce
25.9.2016
Martin Mlýnek v poslední minutě rozhodl o výhře juniorky

Infarktový závěr se odehrál na Letné, kdy se rezerva ševců utkala s Hanáckou Slavii Kroměříž. V 88. dokázala Kroměříž srovnat, ale o o minutu později rozhodl o výhře domácí Martin Mlýnek.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
8.kolo, neděle 25.9.2016, 10:30, STADION LETNÁ
3:2
(2:0)
SK Hanácká Slavia KroměřížSK Hanácká Slavia Kroměříž

Branky: 2. Traore z pen., 24. Malenovský, 89. Mlýnek M. – 64. Steiner, 87. Strašák
Diváci: 130
FC FASTAV Zlín B: Holý – Michálek, Malý, Bačo, Vašulka, Masař (86. Tkadlec), Malenovský, Oulehla (79. Žůrek), Mlýnek V., Mlýnek M., Traoré (93. Stuchlík)
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Šustr – Látal, Čep, Šmerda, Hromek, Stratil (68. Neubert), Hynčica (46. Ferko), Strašák, Silný, Netopil, Steiner

Ševci si nemohli přát lepší začátek. Ve 2. minutě byl ve vápně sražen Michálek, následnou penaltu proměnil Traore. Diváci viděli ze začátku fotbal nahoru dolů okořeněný šanci obou mužstev. Hanáci měli dvě velké příležitosti, nejprve Silný mířil po rohovém kopu do náruče Holého, a poté únik z boku byl na poslední chvíli sražen. Domácí se připomněli průnikovou přihrávkou Masaře, který vybídl Mlýnka, ten bohužel místo střely volil přihrávku. Ve 24. minutě se ševci blýskli krásnou akcí okořeněnou golem, Mlýnek dal míč pod sebe na Malenovského a ten překonal brankáře Šustra. Ve zbytku poločasu juniorka trochu zalezla a hosté byli aktivnější.

Druhý poločas začal obrovskými šancemi na domácí straně. Nejprve Traoré tváří tvář nepřekonal brankáře Šustra, a ten byl i proti hlavičce Mlýnka, kterého bravurním zákrokem nohou vychytal. Ševcům začal dělat svým příchodem problémy Ferko, a v 64. minutě jeho střelu do tyče dorazil do brány Steiner, 2:1. Poté zazvonila za Holým tyč i podruhé po zpětné přihrávce do vápna. A taky na konci přišel trest. V 87. minutě se do míče krásně opřel po odraženém míči Strašák a vyrovnal stav na 2:2. S tímto stavem se ševci ale nehodlali smířit a hned minutu na to Martin Mlýnek po individuální akci prostřelil Šustra potřetí a rozpoutal radost na zlínské Letné.

K dalšímu zápasu zajíždí juniorka na půdu Sigmy B, hraje se v sobotu od 10:15

Komentář Jana Jelínka: "Infarktový závěr se šťastným koncem pro nás. V první řadě musím kluky pochválit za vstřelení třetí branky, nesložili hlavu a využili poslední šanci na zisk 3 bodů. Ovšem drama jsme si z toho udělali sami. Na začátku druhé půle jsme měli proměnit aspoň jednu ze dvou vyložených příležitostí a byl by klid. Místo toho jsme pasivní, a koledujeme si o vyrovnání. Takhle to nemůžeme hrát! Chci se dožít dospělosti dcery. Pořád je to málo i v soubojích. Do příštího zápasu musíme jít ještě víc najetí!"