Redakce
2.4.2017
Rezerva ševců vyválčila bod v Mohelnici

Juniorka odjela do Mohelnice ve velmi okleštěné sestavě, ale i přesto se jí podařilo přivézt cenný bod. Zápas moc pohledného fotbalu nenabídl, domácí se díky nakopávaným míčům a standardním situacím dostali do tlaku, ale mladá jedenáctka ševců i někdy s notnou dávkou štěstí odolala a bere tak výsledek 1:1.

FK MohelniceFK Mohelnice
19.kolo, sobota 1.4.2017, 15:30, MOHELNICE
1:1
(0:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 47. Hapal – 57. Mlýnek Martin ŽK: Hapal, Fiala, Bzirský – Tkadlec, Michálek, Košák Rozhodčí: Hlubinka – Nováček, Kolář
Diváci: 280
FK Mohelnice: Hora – Kuba, Fiala, Markovič, Fišara, Hapal, Heidenreich, Bača, Svoboda, Vokoun (80. Olejnik), Bzirský
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Petřík, Košák, Žůrek, Vašulka, Tkadlec, Michálek, Mlýnek M., Mlýnek V., Blanař (89. Pafka), Chwaszcz

Prvních pět minut utkání se mladí borci ze Zlína nebáli hrát a dokázali se i dostat k vápnu soupeře. Jenže poté domácí zlínské zatlačili a v 8. minutě po dlouhém autu a následném závaru zazvonilo břevno Dostálovy brány.

Ve 14. minutě měli domácí další šanci. Bzirský si výborně zasekl míč do středu hřiště a z nadějné pozice naštěstí obstřelil i zadní šibenici zlínské brány.

O další čtyři minut později Mohelnice rozehrála rychle standardní situaci, přenesla hru na druhou stanu, z tama přišel přízemní centr na přední tyč, kde osamocený útočník jen těsně minul zadní tyč.

Teprve ve 25. minutě se připomněli i naši mladíci. Košák mířil po odraženém míči z vápna vysoko nad. A za dalších deset minut bylo hodně horko opět ve zlínském vápně. Po rohovém kopu nejprve zasáhl výborně Dostál a poté i s přispěním obránců dokázal odklidit míč do zázemí. O další minutu musel zase zasahovat na přední tyči Blanař, který vyhlavičkoval po rohovém kopu míč letící do brány.

Druhý poločas hráli naši borci po větru, ale bohužel hned z kraje inkasovali. Ve 47. minutě si naběhl Hapal za našeho stopera a z úhlu prostřeli i s pomocí tyče brankáře Dostála, 1:0.

Po gólu se začali tlačit dopředu i zlínští. Mlýnek vyslal do lajny Blanaře, který z boku levou nohou střílel na zadní tyč, bohužel nepřesně. To ale juniorku dlouho mrzet nemuselo. V 57. minutě po autovém vhazování přiťukl míč Ví´ta Mlýnek bráchovi Martinovi, ten si navedl míč do středu hřiště a z nějakých 25 metrů vypálil po zemi na přední tyč a srovnal tak skóre utkání, 1:1.

Domácí ale s bodem smířeni nebyli, a tak o další dvě minuty po dalším rohovém kopu hlavičkoval domácí Kuba ze slibné pozice nad. Jen pro zajímavost domácí kopali v zápase 17 rohů.

A to nebylo vše. Domácí stadion se už téměř radoval ze vstřelené branky, ale proti byl stoper Košák. Po dalším přímém kopu a následném závaru vykopl akrobaticky z brankové čáry míč směřující do prázdné brány.

Zbytek zápasu se odehrával ve stejné režii. Hostující mladíci se vypořádali se všemi závary a standardními situacemi, domácí se do nějaké vyložené šance už nedostali, a proto si každý tým připsal po bodu do vyrovnané tabulky MSFL.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: "Dnes beru bod všema deseti. Kluci si ho vyloženě ubojovali. V daném stavu jsme vytěžili maximum. Domácí byli v tlaku, přežili jsme i vyložené tutovky. I když jsme prohrávali, dokázali jsme bojovat a rvát se o každý míč."

Zlínské naděje můžete jít podpořit v neděli 9.4. Od 10:30 se bude na Vršavě odehrávat místní derby s Otrokovicemi.