FC FASTAV Zlín
30.7.2016
Ševci na Letné porazili Příbram

Fotbalisté Zlína zvládli vstup do nové sezony vítězně. V prvním kole ePojištění.cz ligy zdolali na domácí půdě Příbram 2:0. O branky se postarali oba stopeři. Nejprve ve 45. minutě poslal zlínské do vedení brankou do šaten Hájek. V 88. minutě stvrdil vítězství domácích Jugas.„První utkání je vždycky důležité, jsem rád, že jsme jej vyhráli,“ uvedl trenér Bohumil Páník.

Diváci: 2336
FC FASTAV Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov – Živulić, Hnaníček (57. Jordan) – Štípek (73. Bartolomeu), Holík, V. Vukadinovič (84. Janíček) – Poznar
1.FK Příbram: Hruška – Mareš, Chaluš, Nikolič, Ferrara – Tregler, Pilík (84. Bourenane) – Brandner (68. Mahmutovič), Rezek, Divíšek – Majtán

Do zápasu nasadil i dvě letní akvizice Hnaníčka se Štípkem. Ševci začali zápas velmi aktivně a již ve 4. minutě ve výborné pozici špatně trefil míč Holík a Hnaníček následně rozvlnil jen boční síť. Hosté sázeli na brejky, ale ve 12. minutě byl nebezpečný i střelou zpoza vápna Rezek. Dostál pohotově zakročil.

Po dalším vyrovnaném průběhu se v 35. minutě řítil do šance Štípek, jenže v poslední chvíli mu nevyšel krok a střílel nepřesně. Zato ve 45. minutě už Letná aplaudovala. Po výborně sehraném rohovém kopu se dostal ke střele obránce Tomáš Hájek a zakončil přesně – 1:0.

„Standardní situace jsou od toho, aby se v nich stopeři prosadili. Už v týdnu na tréninku se Hájkovi dařilo, levačkou umí dobře vystřelit,“ poznamenal 59letý kouč.

Po změně stran se Příbram na chvíli nadechla, ale postupem času dostali ševci hru plně pod kontrolu a v 88. minutě pečetili vítězství. Hlavním hrdinou byl druhý zlínský stoper Jakub Jugas, který si po dlouhém sprintu vyměnil míč s Jordanem a poté jako mazák překonal brankáře Hrušku – 2:0.

„Jugas je dravec, který když získá míč, tak jde nekompromisně dopředu. Potvrdil to při druhém gólu,“ ocenil Bohumil Páník.