Michal Sedláček
9.4.2017
Ševci na pohárovou výhru nenavázali, z Jablonce odjíždí bez bodů

Utkání v podstatě rozhodl již jeho začátek. Domácí šli totiž do vedení už v 6. minutě hry, kdy se po centru Pospíšila dostal k hlavičce Mihálik, jenž poslal balón za záda Švengera. Duel pak nabídl řadu šancí na obou stranách, ale do branky se míč dostal až úplně na konci, když Zlín povolal brankáře Švenegra na závěrečný roh a do prázdné branky se trefil Mehanovič. Žlutomodří tak už čekají devět zápasů na ligovou výhru.

FK JablonecFK Jablonec
23.kolo, neděle 9.4.2017, 15:00, Střelnice
2:0
(1:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 6. Mihálik, 90+4. Mehanović ŽK: 31. Janíček, 38. Diop. Rozhodčí: Proske – Blažej, Vlasjuk
Diváci: 3122
FK Jablonec: FK Jablonec: Hrubý – Janković, Beneš, Pernica, Matěj Hanousek – Hübschman (C) (63. V. Kubista) – Diviš (88. Považanec), Pospíšil, Trávník, Zelený – Mihálik (53. Mehanović).
FC FASTAV Zlín: FC Fastav Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – V. Vukadinovič, Janíček (63. Štípek), Hnaníček (83. Fantiš), Traoré, Holík – Diop (76. Kopečný).

Ševci měli dobrý vstup do utkání. Drželi míč na kopačkách a vybojovali si i první roh utkání, ovšem z něj žádné velké nebezpečí pro jabloneckou branku nebylo. Pak ale přišel protiútoku domácích a hned z toho byl gól. Pospíšil nacentroval ze strany do pokutového území, tam našel hlavu nikým nekrytého Mihálika a ten neměl problém nasměrovat balón za záda Švengera. O chvíli později pak zahrozil z další protiakce Diviš, ovšem jeho střela zpoza vápna skončila po teči mimo.

Ve 14. minutě přišel skákající míč na Diopa, ten se položil do vzduchu a vystřihl povedené nůžky, jenž skončily jen těsně nad brankou Hrubého. Chvíli poté měl zase práci Švenger, když musel na zem, aby zneškodnil ránu z hranice velkého vápna. Branka Jablonci dodala zdravé sebevědomí a domácí převzali otěže hry. Pospíšil taky zkoušel střelu z dálky, ale bránu minul. Obrovskou šanci ale měli i Zlínští. Po rohu si nejvýše vyskočil Gajič a jeho hlavičku musel vytahovat Hrubý z brankové čáry. Následně ještě hlavičkoval Jugas, ale ten už mířil mimo.

Ve 30. minutě táhl rychlý protiútok Vukadinovič, jenž poslal centr do vápna, kde jen těsně balón proskákal kolem všech hráčů a nikdo ho nedokázal trefit do sítě. Zbytku poločasu už ale příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Hodně náznaků šancí, ale vždy chyběla lepší konečná fáze. Až úplně v poslední minutě se na zadní tyči objevil Mihálik, dostal se do zakončení, ale jeho pokus skončil jen na boční síti. Po první půli byl tak stav 1:0 pro Jablonec.

Na začátku druhé půle se do vápna prokličkoval Vukadinovič, poslal centr, který Traoré minul, ale poté se k němu dostal Hnaníček, jenž napřáhl k ráně, která ovšem skončila mimo. Z dálky to také zkusil na druhé straně Pospíšil, ale Švenger byl připraven. Šance střídala šanci a Vukadinovič mohl vyrovnat. Z úhlu se dostal ke střele, byl sám před gólmanem, ale Hrubý jeho pokus zneškodnil na roh. V 62. minutě pak měli ševci i kus štěstí.

Jablonec podnikl protiútok, ze strany nacentroval míč před branku Diviš, který našel volného Mehanoviče, jenž se hlavou vložil do míče a orazítkoval bližší tyč zlínské branky. O pár minut později ale mohlo být srovnáno. Nejprve se k dělovce za velkým vápnem dostal Vukadinovič, jehož ránu musel Hrubý vytahovat na roh. Následný rohový kop dopadl na hlavičku Gajiče a jeho pokus skončil na tyči jablonecké branky. Pak měl ale zase práci Švenger. Po rohu se dostal k zakončení Beneš, jehož pokus reflexivně vytěsnil mimo tři tyče zlínský gólman.

Zlín v závěru začal víc riskovat a soustředil se na útok. Jablonec se naopak stáhl a soustředil na rychlé brejky. Jeden z takových mohl využit Mehanovič, jemuž na poslední chvíli vzal míč z hlavy Traoré. Ševci se v samotném závěru ani k žádnému velkému tlaku nedostali. V poslední minutě poslali ještě Švengera do vápna, když se kopal poslední roh, ale k balónu se dostali domácí a Mehanovič dovezl balón do prázdné branky. Utkání tak skončilo výhrou Jablonce 2:0.