FC FASTAV Zlín
13.8.2016
Ševci na zlínské Letné porazili Liberec

Fotbalisté Zlína si tentokrát tři body utéct nenechali! V zápase 3. kola ePojištění.cz ligy si dokázali na domácí půdě poradit s favorizovaným Libercem. O výhře domácího týmu opět rozhodli stopeři Jugas a Hájek.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
3.kolo, sobota 13.8.2016, 17:00, STADION LETNÁ
2:1
(1:1)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec

Branky: 28. Jugas, 70. Hájek – 40. Bartl Karty: ŽK- 39. Hájek, 43. Živulić, 47. Jugas – 45+1. Komličenko, 49. Coufal, 62. Kubyškin
Diváci: 4832
FC FASTAV Zlín: Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek, Matějov – V. Vukadinovič, Hnaníček (86. Janíček), Živulić, Štípek (67. Jordan) – Holík (78. Diop), Poznar.
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Pokorný (C), Sýkora – Bartl, Breite (64. Folprecht), Navrátil, Kubyškin (77. Súkenník), Komličenko – Baroš (74. Hadaščok).

Vstup do utkání byl z obou stran opatrný a dlouho se čekalo na větší šanci. Jako první se ke střele odhodlal Navrátil, ale Dostál zakročit nemusel. Ševci zahrozili ze standardní situace, když se snažil Matějov překvapit Dúbravku, ovšem neúspěšně. Nadějně vypadalo zakončení Poznara, který se šikovně uvolnil, vystřelil, ale míč srazila obrana Slovanu na roh.

A právě následný rohový kop přinesl první radost na straně domácích. Róbert Matějov nacentroval přesně na hlavu Jakuba Jugase, jenž se vložil hlavičkou do míče a svůj pokus poslala přesně k tyči liberecké svatyně. Dúbravka se jen marně natahoval. Ve 28. minutě tak žlutomodří vedli 1:0. Liberecká snaha o srovnání pak vyšla naprázdno a poté bylo znovu horko před Dúbravkou. Ten nezachytil vysoký míč, jenž se snažil do branky natlačit Holík s Poznarem. Z dorážky poté neuspěl ani Hájek.

Dostál poprvé tasil zákrok, až když se před brankou zjevil osamocený Navrátil, ale zlínský gólman jeho šanci zneškodnil. Po faulu Hájka Liberečtí rozehrávali standardní situaci. Kousek za velkým vápnem se do míče opřel Daniel Bartl a parádním zakončením, které se otřelo o břevno, srovnal ve 40. minutě stav utkání na 1:1. "Bylo to pro nás těžké utkání, protože Liberec tu kvalitu má. Zjednodušovali hru a nechtěli, abychom je nachytali ve středu pole,“ vypozoroval Bohumil Páník.

Na začátku druhé půle rozehrávali hosté standardní situaci z podobné pozice, co skóroval Bartl, ale Kubyškinova střela skončila jen ve zdi. Z rychlé akce se pak neprosadil ani Baroš a hlavička Coufala byla také nepřesná. Zlínští následně začali hrozit z protiútoků. Poznar se k zakončení sice neprotlačil, ale Jordan vybojoval rohový kop.

Z této standardní situace pak Zlín opět udeřil. Centr Matějova tentokrát našel hlavu Tomáše Hájka, který se trefil přesně a v 70. minutě vrátil domácím vedení. „Začíná nám to tam ze standardních situací padat, jelikož tomu věnujeme hodně času a konečně se to zúročuje,“ liboval si po utkání rodák z Přílep.

Uklidnění pro žlutomodré mohl vystřelit střídající Jordan, ale v úniku si ukopl balón až příliš před sebe a už ho nestačil zkrotit. Poté vystrašil Dúbravku Diop, který ale pálil vedle. Po nevyužitých příležitostech Zlína měl na kopačce srovnání Sýkora, ale v obrovské šanci míč vyhlavičkoval Jugas z brankové čáry.

Když pak v závěru Komličenkova hlavička zůstala v držení Dostála, připsali si ševci další domácí vítězství. „V závěru to bylo hodně hektické. Výhra s Libercem vždy potěší, navíc když je to náš pohárový zástupce. Nepřeceňuji, že jsme získali sedm bodů ze tří zápasů," zakončil Bohumil Páník.