FC FASTAV Zlín
5.10.2016
Ševci nezaváhali a slaví postup do dalšího kola MOL CUPU

Fotbalisté Zlína na půdě třetiligového Tachova potvrdili roli favorita. V utkání 3. kola MOL CUPU totiž dokázali zvítězit po brankách Diopa, Štípka, Harby a Holíka 4:0. „O výsledku rozhodla třetí branka hned v úvodu druhého poločasu," věděl po utkání trenér Bohumil Páník.

FK TachovFK Tachov
Pohár, středa 5.10.2016, 16:00, TACHOV
0:4
(0:2)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 18. Diop, 38. Štípek, 49. Harba, 71. Holík Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Kubec.
Diváci: 700
FK Tachov: Houdek – Hájovský, Matas, Knakal, Hoffmann, Dvořák, Hradecký (69. Butnaru), Mlynařík, Vaněček (61. Folejtar), Šácha (52. Habart), Kyndl.
FC FASTAV Zlín: Holý - Pazdera, Malý, Hájek, Hubáček - Kopečný, Traore, Janíček, Štípek (76. Matejov)- Harba (61. Holík), Diop (55. Fantiš).

Zlínští do utkání vstoupili aktivně, ovšem byli to právě domácí, kdo v úvodu hned dvakrát zahrozil. To ale ševce naopak nakoplo a v 17. minutě šli po krásné kombinační akci zakončenou Diopem do vedení 1:0. Téměř totožně se pak ve 38. minutě prosadil Štípek a bylo to již 2:0 pro zlínské fotbalisty.

Vstup do druhé půle ale vyšel žlutomodrým na jedničku. To když ve 48. minutě Diop přiklepl Pazderův centr z pravé strany Harbovi a ten následně dělovkou pod břevno poslal Zlínské do třígólového náskoku. V 71. minutě pak na rozdíl čtyř branek zvýšil po přihrávce Kopečného Holík.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: Splnili jsme roli favorita. Určitě to nebyl jednoduchý zápas. Domácí mají kvalitní tým, který hraje o špici třetí ligy. V minulém kole navíc nastříleli čtyři branky vedoucímu celku soutěže z Převýšova. Úvod utkání dvakrát naznačil, že to nebudeme mít jednoduché, ale možná právě to nám taky pomohlo. V dalším průběhu jsme však již hru kontrolovali a taky díky naší efektivitě jsme šli do kabin s dvoubrankovým náskokem. O výsledku pak rozhodla třetí branka hned v úvodu druhého poločasu. Dala nám jistotu a přesvědčení, že zápas již dotáhneme do zdárného konce.