Michal Sedláček
5.4.2017
Ševci otočili nepříznivý stav a slaví postup do semifinále MOL Cupu!

Poprvé na jaře se Zlín dočkal vítězství. Nejednalo se sice o ligový zápas, ale radost z vítězství je přinejmenším podobná. Ševci totiž zdolali ve čtvrtfinále MOL Cupu Liberec 4:2 po prodloužení a slaví postup do semifinále, kde zabojují nejen o finále, ale i o účast v Evropské lize. Výhru zajistil gólem ve 95. minutě utkání Lukáš Holík.

FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
Pohár, středa 5.4.2017, 20:15
2:4prod
(1:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 11. Gajič (vla.), 60. Voltr – 52. Vukadinovič (pen.), 57. Matějov, 95. Holík, 119. Kopečný ŽK: 63. Kúdela, 112. Souček – 35. Jugas, 64. Vukadinovič, 100. Hnaníček, 103. Holík, 112. Švenger Rozhodčí: Houdek – Flimmel, Kožár
Diváci: 1527
FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela "C", Karafiát (46. Polák), Bartošák (92. Obročník) – Souček – Ekpai, Potočný, Vůch – Voltr (86. Bartl).
FC FASTAV Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas "C", Gajič, Matějov – Hnaníček – Vukadinovič (115. Bartolomeu), Traore (108. Kopečný), Živulič, Holík – Beauguel (92. Diop).

První střelu v zápase měli na svědomí domácí a to když v 6. minutě měl míč na kopačkách Voltr, ale svou ránu zpoza šestnáctky nasměřoval mimo bránu. O pět minut později pak přišla pohroma pro ševce. Gajič se nedomluvil se Švengerem a na světě byl vlastenec. Zlínský brankář vyběhl z branky, Gajič mu chtěl míč vrátit, jenže poslal ho přesně do míst, kde byla branka, Švenger míč i přes snahu doběhnout nedokázal a tak skončil v síti. Liberec se snadno dostal do vedení.

Slovan gól povzbudil a byl aktivní. Následný roh ale skončil jen v rukavicích Švengera. Ve 22. minutě měli domácí další roh, ale prudký centr Potočného proletěl vápnem a nikdo z Libereckých ho nezasáhl. Ve 29. minutě se připomněli i ševci, když se ke střele dostal Holík, ovšem svůj pokus nasměřoval jen do středu branky, kde byl připravený Hladký. Poté na druhé straně zahrozili zase Liberečtí, ale míč skončil v rukavicích Švengera.

Ve 38. minutě předvedli ševci povedenou kombinaci, ale hlavičku Pazdery pokryl brankář Hladký. Na konci poločasu ještě zahrozil Vůch, ale o balón ho obral Holík. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Slovan. Nástup do druhé půle měli lepší Zlínští a v 51. minutě z toho těžili. Mikula fauloval ve vápně Beauguela a sudí nařídil pokutový kop. Toho se zmocnil Vukadin Vukadinovič, jenž poslal míč na druhou stranu, než skákal brankář Hladký a rozvlnil síť domácí brány. Bylo tak vyrovnáno 1:1.

To však nebylo vše. Uběhlo pět minut a ševci zápas otočili ve svůj prospěch. Balón po rohovém kopu se snesl na nohu Matejova, ten natáhl k ráně asi z dvaceti metrů a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Hladkého. Vzápětí mohlo být s Libercem ještě hůř. Po straně pláchl rychlík Vukadinovič, řítil se sám na brankáře, ale své zakončení poslal kousek mimo liberecké brány. Platila tak známá fráze "nedáš - dostaneš". Chvíli na to totiž domácí vyrovnali. Ekpai se dostal ke střele za hranicí velkého vápna, střela se odrazila k Radku Voltrovi a ten na hranici malého vápna překonal Švengera střelou k tyči.

Útočný fotbal pokračoval i nadále. V 70. minutě mohl stav na stranu domácích zvrátit Vůch. Z boku se dostal ke střele z vápna, ale rozvlnil jen boční síť. O tři minuty na to pak měl jasnou šanci Traoré. Vukadinovič vyšachoval dva hráče, předal míč na Traorého, který byl sám proti Hladkému, ale míč napálil jen do libereckého gólmana. Oba týmy hrály i ve zbytku času útočně a chtěly rozhodnout, ale nakonec stejně došlo na prodloužení.

Tam se hned v úvodu dočkali ševci gólu. Živulič poslal průnikovou přihrávku na Diopa, ten míč sklepl za sebe, kde se za obranu prosmýkl Lukáš Holík, který tváří v tvář Hladkému zasadil balón do liberecké sítě. Liberec zahrozil hlavičkou Vůcha, ale ta skončila jen v rukavicích Švengera. O chvíli později pak mohl Zlín rozhodnout. Vukadinovič se dostal za rozhozenou obranu Slovanu, obhodil si vyběhnutého brankáře, ale na poslední chvíli se mu pod nohy vrhl Ekpai a zachránil jistý gól.

Ve druhé části nastavení byli aktivnější pochopitelně domácí. Potočný poslal do šestnáctky hodně nebezpečný centr, ale Zlínští nakonec odvrátili míč do bezpečí. Slovan ke konci prodloužení riskoval a zkoušel vše možné, jak vyrovnat. Ovšem gólu se dočkali ševci. Kopečný se dostal ke střele ve vápně a kolem obránce poslal míč do sítě. Bylo rozhodnuto! Zlín potřetí v historii postupuje do semifinále MOL Cupu!

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: My jsme ve druhé půli neměli na co čekat. Vytáhli jsme to, začali vysoko napadat a přinutili domácí k nakopávaným míčům. Myslím, že pokud budeme hrát, jako ve druhém poločase, tak věřím, že výkony půjdou nahoru.