Redakce
18.11.2016
Ševci otočili zápas v Jihlavě a vezou domů tři body

Ševci jedou jak mašina. Tentokrát to odnesla Jihlava. Svěřenci Bohumila Páníka sice od 16. minuty prohrávali 0:1, ale nepříznivý vývoj je nezlomil. Nejdřív zabral rychlík Vukadinovič, jehož akci dokončil Diop a do přestávky bylo vyrovnáno. V 53. minutě pak opět skóroval senegalský útočník a obrat byl na světě. V nastaveném čase se po brejku prosadil ještě Jordan a bylo hotovo. Zlín si pojistil 2. místo a na první Plzeň ztrácí už jen jediný bod.

FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
14.kolo, pátek 18.11.2016, 18:00
1:3
(1:1)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 16. Dvořák (Zoubele) – 27. Vukadinovič, 53. Hnaníček, 90. Jordan Karty: 28. Hanuš, 43. Batioja, 87. Štěpánek – 42. Bačo, 67. Diop
Diváci: 2643
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mišůn, Rosa, Krejčí (C), Tlustý – Urblík (68. Hronek), Štěpánek – Zoubele (86. Šamánek), Dvořák (74. D. Ikaunieks), Batioja – Rabušic.
FC FASTAV Zlín: Dostál – Kopečný, Bačo, Hájek (C), Matejov – V. Vukadinovič (83. Jordan), Traoré, Hnaníček, Štípek (67. Fantiš) – Diop (90. Hubáček), Harba.

Už ve druhé minutě se do šance tlačil Urblík, který se dostal až do pokutového území, ale tam na poslední chvíli zasáhli obránci a nedovolili jihlavskému hráči zakončit. Domácí hrozili i nadále. Zoubele poslal centr z brankové čáry, ten se snesl až k Rabušicovi, ale toho v bezprostřední blízkosti vychytal skvělý Dostál. Převaha Vysočiny byla zužitkována v 16. minutě. Centr našel na hranici vápna volného Pavla Dvořáka, ten si přehodil míč na levou nohu a střelou od tyčky do branky poslal domácí do vedení.

Jihlava byla aktivní i nadále. Krejčí to zkusil asi z dvaceti metrů, ale pouze do míst, kde stál připravený Dostál. Ve 27. minutě poslal pas za obranu Rabušic, Dvořák se snažil tváří v tvář obhodit Dostála, ale zlínský brankář si na něj počkal a míč mu v poslední chvíli sebral. Pak ovšem přišla rychlá akce ševců a vyrovnání. Centr za obranu zachytil Vukadinovič, ze strany se vřítil k brance a ač byl obtěžován obráncem, dostal míč za záda Hanuše. O chvíli později mohl Vukadinovič poslat Zlín dokonce do vedení. Zlínský rychlík se protlačil až před brankáře, udělal kličku do strany, ale z úhlu prázdnou branku těsně minul.

Na konci poločasu si šel pro penaltu domácí Batioja, ale jeho pád byl až moc viditelný a rozhodčí ho po zásluze odměnil žlutou kartou. V poslední minutě pak ještě zamotal hlavy obráncům Vukadinovič, ale jeho následný centr do vápna hlavu spoluhráče nenašel. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé půle zahrávali Jihlavští standardku. K hlavičce se v šestnácte tlačil Rabušic, míč sice lehce tečoval, ale poslal ho mimo. Poté nastala nevšední situace se šťastným koncem pro ševce. Hnaníček se opřel z dálky do míče, ten po teči skončil v brance a sudí ho neuznal kvůli ofsajdu. Ihned k rozhodčímu přiběhli snad všichni hráči Fastavu a ukazovali rozhodčímu, že míč netečoval v ofsajdu strojící zlínský útočník, ale Antonín Rosa z Jihlavy. Po dlouhých debatách nakonec vše utnul samotný Rosa, který přiznal, že míč tečoval a tak rozhodčí gól uznal. Díky tomuto gentlemanskému gestu Zlín od 53. minuty vedl 2:1.

Po inkasovaném gólu začali domácí pořádně tlačit. Hosté se zatáhli, bránili náskok a čekali na brejky. V 77. minutě byla Vysočina blízko k vyrovnání. Míč se dostal za obranu ke Krejčímu, který byl sám před Dostálem, místo střely ale zvolil přihrávku na Rabušice, který však míč těsně netrefil a balón skončil v zámezí. Velkou šanci pak měli i Zlínští. Po rohu Matějova propadl míč k Hnaníčkovi, ten mohl zamést balón do brány, ale do střely se mu na poslední chvíli vložil obránce a tak z toho byl jen další roh.

Vysočina ještě v závěru tlačila, ale žádnou vyloženou šanci jim ševci nedovolili. Právě naopak. V nastaveném čase se dostali Zlínští do brejku, který rozjel Marko Jordan a poté ho sám i zakončil. Tím pojistil výhru Zlína a zisk dalších tří bodů do ligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: My jsme sem jeli s vědomím, že nás čeká obrovsky těžké utkání. Domácí v minulém kole prolomili ten blok bez výhry, a dokázali to ještě s takovým soupeřem, jako je Boleslav. Od začátku bylo cítit, že jsou dobře naladění a věří ve vítězství. My jsme ze začátku přežili hodně nebezpečných situací, a pak inkasovali branku, na kterou jsme dokázali brzo reagovat. Domácí byli ohromně nebezpeční ze standardních situací. Způsob hry, který oni pak produkovali, kdy uhlídat jejich dva vysoké hráče na hrotu bylo obrovsky těžké. Klobouk dolů před hráčem, který přiznal teč. Něco takové jsem ve fotbale nezažil. Doufám, že ho vedení ligy odmění cenou fair play. Věřím, že když Jihlava tímto gestem teď ztratila tři body, takže pak tři zápasy vyhraje a získá devět bodů a budeme proti sobě nastupovat i dál, protože to jsou krásné zápasy.