Dominik Zahnaš
4.7.2017
Ševci porazili Michalovce rozdílem třídy

Fotbalisté Zlína zvládli svůj třetí přípravný zápas vítězně a v Luhačovicích porazili Michalovce 5:1. Na úvodní branku hostujícího Žofčáka z pokutového kopu dokázali ševci zareagovat brankou Diopa, následně ševce poslal do dvoubrankového trháku dvěma trefami Štípek. Ve druhé půli skóre navýšil Džafič a Masař.

Diváci: 205
FC FASTAV Zlín: První poločas: Dostál - Pazdera, Hnaníček, Gajič, Bartošák - Štípek, Holík, Jiráček, Bartolomeu - Diop, Beauguel Druhý poločas: Dostál (70. Šiška) - Matejov, Janíček, Hnaníček, Kopečný - Duval, Podio, Traore, Džafič - Fantiš, Píchal (70. Masař).

Zlínští byli od úvodu utkání aktivnější, přesto skóre po čtvrt hodině hry otevřel hostující celek. Z pokutového kopu se nemýlil Žofčák.
Fotbalisté Zlína byli v následujících minutách jako opaření, přesto po půl hodině hry dokázal po centru Pazdery srovnat hlavičkující Diop – 1:1.

O pět minut později si slovenský celek mohl vzít vedení. Žofčákuv centr od rohového praporku trefil tyč zlínské brány, následná dorážka mířila nad.

Nedáš - dostaneš se potvrdilo vzápětí. Centr Bartošáka netrefil z malého vápna Beauguel, na zadní tyči jej ale zastoupil Štípek a poslal snadno svůj celek do vedení.

Přesto bylo ještě veseleji. O minutu později podběhl nákop Holíka hostující brankář a Štípek tak neměl problém před prázdnou bránou vsítit svou druhou branku utkání – 3:1.

Ve druhé půli ševci pokračovali v útočení a v 72. minutě měli ševci opět důvod k radosti. Špatnou rozehrávku hostujícího brankáře vystihl Fantiš, který následně předložil míč nabíhajícímu Džafičovi a ten střelou kolem brankáře zvýšil na 4:1. Na závěrečných 5:1 upravil v poslední minutě Masař.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: V první půli nám trvalo okolo dvaceti minut, než jsme se dostali správného tempa, ve kterém jsme měli hrát od začátku. V druhém poločase si na sebe postavená jedenáctka musela chvíli zvykat. Snažíme se ty jedenáctky točit a střídat, takže ty automatismy nám tam tolik nefungují. Já myslím, že všichni, kteří dnes byli na hřišti, projevili úsilí a ukázali, že jsou fotbalisti. Výběr je tady na Zlín abnormálně velký.