FC FASTAV Zlín
8.8.2016
Ševci přišli o tři body v poslední sekundě

Fotbalisté Zlína se vrací z Edenu s pouhým bodem. Žlutomodří vedli po prvním poločase již o dvě branky, v 72. minutě ale dokázal snížit Gino van Kessel. O vítězství Zlínské připravil v 94. minutě utkání Mešanović.

SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
2.kolo, pondělí 8.8.2016, 18:00
2:2
(0:2)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 71. Gino Van Kessel, 90. Muris Mešanovič - 18. Tomáš Poznar, 30. Lukáš Holík ŽK: 21. Diego Živulič, 28. David Štípek, 32. Róbert Matejov, 86. Stanislav Dostál, 90. Lukáš Holík. Rozhodčí: J. Houdek - M. Wilczek, D. Pospíšil (P. Ardeleanu) .
Diváci: 7702
SK Slavia Praha: Pavlenka - Mikula (46. Švento), Bílek, Deli, Bořil - Souček - Mihalík (36. Mešanovič), Hušbauer, Kenija (79. Zmrhal), Van Kessel - Škoda. Trenér: Uhrin ml.
FC FASTAV Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov (80. Hubáček) - Hnaníček, Živulič - Vukadinovič (59. Kopečný), Holík, Štípek (74. Janíček) - Poznar. Trenér: Páník.

Zlínští vstoupili do utkání aktivně a již v 18. minutě pláchl po pravé straně Vukadinovič, přesně odcentroval a jeho centr už dokázal Poznar uklidit za Pavlenkovy záda - 0:1.

Za domácí odpověděl Kessel, jeho rána ale mířil pouze nad bránu zlínského Dostála. A tak udeřili opět Zlínští. Po rychlém kontru se míče ujal Holík a nekompromisní ranou k tyči - 0:2..

Do druhé půle vstoupili žlutomodří opět aktivně a v 53. minutě se po Vukadinovičově ráně musel hodně natahovat Pavlenka, o tři minuty později se musel po Deliho hlavičce k tyči natáhnout Dostál.

V 67. minutě přišla nějvětší šance domácích, ale Škoda Dostála v samostatném úniku nepřehodil. V 72. minutě již ale udeřilo, když centr propadl až na zadní tyč, kde jej uklidil za Dostálovy záda Kessel - 1:2.

Tlak domácích sílil, zlínští fotbalisté se ale místy až drtivému tlaku dokázali zdařile bránit. Na opačné straně pak mohl vítězství žlutomodrých stvrdit Hubáček, jeho dělovku z pravé šibenice lapil Pavlenka.

V závěru se naopak štěstí přiklonilo k domácím. Po skrumáži před zlínskou bránou míč zametl za záda Dostála Mešanović. Zlínští si tak z pražské Slavie odváží bod za remízu 2:2.