Dominik Zahnaš
22.7.2017
Ševci přišli o vítěznou generálku v poslední minutě

Fotbalisté Zlína odehráli generálku na ligový ročník na hřišti Opavy. Zlínští šli v 55. minutě zaslouženě do vedení, o vítězství přišli v poslední minutě, když hlavičkou Švengera překonal Smola.

Slezský FC OpavaSlezský FC Opava
Příp., sobota 22.7.2017, OPAVA
1:1
(0:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

90. Smola - 55. Diop
Slezský FC Opava: Fendrich – Simerský, Žídek, Stříž (74. Helebrand), Zavadil (62. Mozol), Hrabina, Kuzmanovič, Čelůstka, Schaffartzik, Kayamba (46. Jursa), Puškáč (46. Smola)
FC FASTAV Zlín: Dostál (74. Švenger) – Pazdera (74. Kopečný), Janíček (60. Hnaníček), Gajič, Bartošák (46. Džafič) – Ekpai (74. Bartolomeu), Traore (74. Holík), Jiráček, Holzer – Diop (62. Nzembi), Beauguel (50. Fantiš).

První ohrožení přišlo v 10. minutě, ale střela Bartošáka nemířila přesně. O dvě minuty později zavelel k protiútoku Zavadil, ale jeho přihrávku v dobré pozici špatně zpracoval Kuzmanovič. Úvodní čtvrthodinu uzavřel dobře rozjetý brejk Holzera špatnou přihrávkou Beauguel.

Ve 20. minutě našel Holzer přesným centrem hlavu Diopa, ten ovšem trefil pouze náruč brankáře. Ve 35. minutě tečoval Bartošákův střílený centr ze standardní situace Beauguel jen těsně vedle pravé tyče opavské brány. O pět minut později se za zlínskou obranou ocitl osamocený Hrabina, míč mu ale při zpracování utekl mimo hrací plochu.

Těsně před koncem prvního poločasu mířil střelou z hranice pokutového území Diop těsně nad domácí bránu.

I ve druhé půli pokračovala aktivita zlínského týmu a po deseti minutách hry byla odměněna. Ekpai podržel míč na levé straně, posunul jej na volného Diopa, který se nejprve na hranici pokutového území zbavil obránce a následně křižnou střelou na zadní tyč překonal brankáře Fendricha – 0:1.

Po hodině hry se připomenula také domácí Opava, a to velmi důrazně! Kuzmanovič se probil po pravé straně a ocitl se sám před brankářem Dostálem, jeho křižná střela ale jen těsně minula levou tyč zlínské brány.

V 80. minutě hlavičkoval z dobré pozice Smola, toho ale vychytal dobře postavený Švenger. V 87. minutě pálil nebezpečně z hranice pokutového území Džafič, jeho střela ale mířila pouze do středu brány.

V poslední minutě utkání ale přišla tvrdá rána. Přes zlínskou obranu se nejlépe prosadil Smola a hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

Sestřih nejzajímavějších momentů zde:

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: Opava je kvalitní soupeř. Odhalila nám rezervy, které máme. Někteří hráči se stále rozkoukávají kolem sebe. Pro nás to byl dobrý soupeř, který chce hrát fotbal. Podobným konstruktivním způsobem bude hrát i Liberec, takže pro nás dobrá generálka. Zároveň i poučná, protože utkání se hraje celých devadesát minut. Takhle rozehrané utkání musíme dovést do vítězného konce. Hráč zodpovědný za hlavičkujícího hráče si to už musí pohlídat. Chyby ale vidím především v řešení brejkových situací, které jsme měli dotáhnout a navýšit vedení.