Michal Sedláček
8.7.2017
Ševci s Fulhamem prohrávali už 0:2, přesto nakonec vybojovali remízu 2:2

V prvním zápase v rámci soustřední v polském Szamotuły se Zlín utkal s týmem z druhé nejvyšší anglické soutěže - Fulhamem FC. Lepší začátek měli Angličané, kteří od 78. minuty vedli 2:0. Ševci však utkání nezabalili a díky skvělému závěru nakonec vybojovali remízu 2:2.

Fulham FCFulham FC
Příp., sobota 8.7.2017, POZNAŇ (POLSKO)
2:2
(1:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 80. Bartolomeu, 83. Diop – 30. Aluko, 72. Torre.
Fulham FC: Button - Fredericks, Madl, Ream, Odoi, McDonald, Johansen, Cairney, de la Torre, Kebano, Aluko
FC FASTAV Zlín: První poločas: Dostál – Pazdera, Janíček, Gajić, Bartošák – Džafić, Jiráček, Podio, Štípek – Fantiš, Beauguel. Druhý poločas: Dostál - Pazdera, Janíček, Gajić, Matejov - Ekpai, Traoré, Jiráček, Duval - Diop, Beaguel.

Fulham byl od začátku prvního poločasu aktivnějším týmem. V 7. minutě se do šance dostával Aluko, ale jeho střelu ve vápně zblokovala zlínská obrana. O chvíli později centroval ze strany Fredericks, ale obrana srazila míč na roh.

V 19. minutě si vyměnili míč Cairney a Kebano. Druhý jmenovaný měl prostor pro střelu, ale branku netrefil. O deset minut později už ale Angličané svou převahu zúročili. Cairney předložil míč na Soneho Aluka a ten překonal brankáře Dostála.

První poločas tak skončil výhrou Fulhamu 1:0. Do toho druhého měli ševci dobrý nástup. Do šance se dostal Traoré, ale jeho pokus gólem neskončil.  O minutu později se ale opět připomněli Angličané. Aluko našel Frederickse ovšem ani tato akce brankou neskončila.

V 61. minutě měl prostor ve vápně de la Torre, vypálil, ale Dostál si s jeho ránou poradil. V 78. minutě přišel druhý gól anglického celku. Z boku se prosadil de la Torre.

Zlínští to však nezabalili. V 80. minutě snížil na rozdíl jediné branky Robert Bartolomeu! O další tři minuty později pak byl stav zápasu vyrovnaný. Dame Diop se dostal za obranu Fulhamu a tváří v tvář brankáři poslal míč do sítě. Tento stav už vydržel až do závěrečného hvizdu a ševci si tak připsali cennou remízu 2:2.