FC FASTAV Zlín
23.7.2016
Ševci v generálce remizovali s Frýdkem-Místkem

Fotbalisté Zlína v posledním přípravném utkání před ligovým startem remizovali na Letné s Frýdkem-Místkem 2:2. Po nevydařené první půli prohrávali již o dvě branky, zlepšeným výkonem ve druhé půlí však dokázali vyrovnat. „Byla to obrovsky užitečná generálka. Hlavně pro hráče, aby si přenastavili hlavu. Nejde jít na hřiště ze sedmdesáti procent, že se nic nemůže stát,“ uvedl trenér FASTAVU Bohumil Páník.

Diváci: 880
MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Petrovič (64. Slaninka), Bialek, Klábník, Hynek (60. Ilko), Šichor, Ivanov (60. Balajok), Šumský (64. Ruml), Nworah (52. Krčula), Skwarczek.
FC FASTAV Zlín: Dostál (70. Holý) – Hubáček (46. Holík), Štípek (70. Kopečný), Poznar, Vukadinovič, Živulič, Matějov, Hájek, Pazdera (70. Bartolomeu), Hnaníček (46. Jordan), Jugas

Jednoznačně spokojenější mohl být s průběhem druhého poločasu. Mužstvo zaktivnilo a zpřesnilo hru a odměnou mu byly dvě branky. V 65. minutě se z pravé strany i díky teči obránce trefil Vukadinovič, v 76. minutě nejprve orazítkoval břevno Poznar, avšak k míči se dostal Jordan a poslal jej do sítě. Ševci nakonec mohli i vyhrát, jenže kapitán Poznar pět minut z malého vápna nepřekonal brankáře Mihálka.

„Když uměl tým s výsledkem něco udělat, dovedl ukázat, že může hrát přímočarý fotbal s využitím rychlých hráčů. Byl to pro mě obrovsky důležitý zápas, abych viděl, kteří hráči tímto způsobem dokážou hrát a kteří ne,“ poznamenal 59letý zlínský kouč.

Naopak první půle vyzněla mnohem lépe pro druholigové fotbalisty Frýdku-Místku, kteří se na Letné prezentovali velmi sympaticky. Díky gólům Bialka ve 21. minutě a Šumského ve 41. minutě se ujali vedení 2:0.

„Ze tří vyložených šancí jsme nedali gól, naopak jsme dvě situace podcenili a dvakrát inkasovali,“ konstatoval Páník.

I proto se tak celý tým bude mít v týdnu před sobotním ligovým utkání s Příbramí v pozoru. „Někdy je to výhoda dostat výstrahu, protože mužstvo skloní hlavy, víc se mobilizuje a pracuje v tréninku. To je jak dítě, když mu dáte výstrahu,“ prokázal rodák z Přílep opět sociologické myšlení.