Redakce
10.1.2017
Ševci v prvním přípravném utkání remizovali s Trenčínem

Fotbalisté Zlína v prvním přípravém utkání hostili slovenský celek AS Trenčín. Zlínští šli nejprve do dvoubrankového vedení, o to následně do konce poločasu přišli. S účastníkem předkola ligy mistrů tak na zlínské Vršavě remizovali 2:2.

Diváci: 134
FC FASTAV Zlín: 1. Poločas: Dostál - Matejov, Jugas, Gajič, Hubáček - Štípek, Živulič, Traoré, Masař - Jensen, Fantiš. 2. Poločas: Šiška - Pazdera, Janíček, Bačo, Nečas - Kopečný, Hnaníček, Holík, Bartolomeu - Jordan, Jensen (60.Chwaszcz).
AS Trenčín: A. Chovan, J. Keston, A. Slávik, T. Šalata, D. Ubbink, J, Lawrence, N. Uche, A. Musa, K. Issa, M. Klooster, P. Kleščík. Náhradníci: M. Vozár, L. Skovajsa, A. Bala, R. Janga, H. Chuhwuk, A. Baez, R. Klooster, M. Udeh

Již ve 3. minutě vybídl Živulič skvělým pasem za obranu k úniku Jensena. Ten nejprve prchl hostující obraně, poradil si i s brankářem a střelou do prázdné brány poslal žlutomodré do vedení. O deset minut později nejprve pálil do tyče Traoré, vzápětí se již Zlínští radovali. Jensen vystihl špatnou rozehrávku hostujícího gólmana a míč zametl do odkryté hostující brány.

Po půl hodině hry mohlo být ještě veseleji, ale hlavička Gajiče mířila pouze do prostoru, kde stál hostující brankář. Pak se připomněli také hosté, Zabiru se prokličkoval obranou ševců, jeho zakončení však stačil včas zblokovat Jugas.

Ve 35. minutě se již hosté radovali. Po špatné rozehrávce Gajiče se k míči dostal Nwofor a přízemní střelou k tyči překonal Dostála. Pět minut poté již bylo srovnáno. Po neshodách v domácí obraně se k míči dostal opět Nwofor, jehož střelu si do vlastní brány srazil Jugas.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté z Trenčína, do žádné vážnější šance se však nedokázali dostat. Na druhé straně pak po hodině hry nedokázal usměrnit míč do hostující brány Kopečný. Minutu před koncem vyrazil pěknou střelu Jordana na roh hostující brankář Voznár. Oba týmy se tak rozešly smírně po remíze 2:2.

Další přípravné utkání čeká zlínské fotbalisty již v sobotu na zlínské Vršavě. V dvojzápase od 11:00 a 13:00 hod. hostí druholigový celek SFC Opava.