Michal Sedláček
29.4.2017
Ševci vedení neudrželi, Boleslav si odváží výhru 2:1

Po dvou výhrách přišla prohra. Zlín nedokázal navázat na vítězství z Bohemians a z poháru. I přes vedení 1:0, nakonec ševci prohráli doma s Boleslaví 1:2. O úvodní branku se postaral Hnaníček, ale utkání otočily góly hostující Magera a Da Silva. Boleslav se tak v boji o 4. místo Zlínu vzdálila na rozdíl sedmi bodů.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
26.kolo, sobota 29.4.2017, 17:00, LETNÁ ZLÍN
1:2
(0:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

Branky: 59. Hnaníček - 75. Magera, 82. Da Silva Karty: 88. Bartolomeu Rozhodčí: Marek – Kubr, Pochylý – Orel
Diváci: 3718
FC FASTAV Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – Kopečný, Traoré, Hnaníček (78. Chwaszcz), Štípek (74. Bartolomeu) – Fantiš (51. V. Vukadinovič), Holík.
FK Mladá Boleslav: Vejmola – Fleišman, Da Silva, Stronati, J. Kysela (C) (87. Čmovš) – Přikryl, Levin, Takács, M. Vukadinovič (57. Jánoš) – Mebrahtu (63. Magera), Železník.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, až v 7. minutě vybojoval první roh Kopečný. Z toho ale žádná vážnější šance nevzešla. Boleslav se k první vážnější šanci dostala až v 16. minutě, kdy se ke střele kousek za hranicí velkého vápna odhodlal Mebrahtu, ale jeho pokus v pohodě pokryl Švenger. Na trávníku se toho opravdu moc nedělo. Za řeč by snad stál centr Kopečného ze strany, který našel hlavu Fantiše, ale ten branku netrefil.

Trochu aktivnějším týmem byli domácí, ale v konečné fázi se jim nedařilo projít přes obrannou hráz Boleslavi. Na straně hostů to zkusil z dálky Železník, ale mířil vysoko nad. Ve 42. minutě získali ševci míč u brankové čáry a nakonec z toho byl nebezpečný centr do pokutového území, kde se k hlavičce tlačil Fantiš, ale obrana hostů si ho pohlídala. V závěru poločasu ještě kopali ševci standardku z kraje šestnáctky, ale střílený centr Pazdery skončil po odrazu obránců v zámezí. První poločas tak přinesl skóre 0:0.

Ve druhém poločase pokračovalo nastolené tempo z toho prvního. Aktivnějším týmem byli ševci, ale moc šancí k vidění nebylo. O střelu se v 57. minutě pokusil Holík, ale jeho rána neměla potřebnou razanci, aby mohla Vejmolu ohrozit. Chvíli na to ale přišla akce, která již měla gólové parametry. Do hry se dostal Vukadinovič, který rozjel akci. Míč dostal Štípek, ten nacentroval do vápna, kde našel Josefa Hnaníčka, který ranou k tyči nedal brankáři hostí šanci. Zlín tak vedl 1:0.

Boleslav se po obdržené brance probudila a dobrou šanci měl Magera, který se dostal ke střele ve vápně a zamířil jen o kousek vedle tyče zlínské branky. V 67. minutě natáhl k ráně z dvaceti metrů Holík, ale přímo do rukavic Vejmoly. Pak mohl vyrovnat ve 100 % šanci Lukáš Železník. Bývalý hráč Zlína dostal míč přímo na nohu před branku, měl před sebou odkrytou síť, ale na poslední chvíli se mu do střely tygřím skokem vrhl Milan Švenger a zákrokem zápasu zachránil zlínské vedení.

Následovala akce, kterou se mohli domácí výrazně přiblížit výhře. Vukadinovič si pohrál s obránci, předal balón na volného Holíka, ten byl sám proti Vejmolovi, ale nedokázal boleslavského brankáře obstřelit. Vzápětí tak přišel trest. Centr za obranu si našel hlavu Magery, zlínští stopeři ho nedokázali pokrýt a hostující útočník zavěsil míč do sítě. Po obdržené brance se Boleslav zase trochu stáhla. Nadějnou střelu vyslal Bartolomeu, ale Vejmola ji vytáhl na roh.

Pak ale přišla 82. minuta a po nedůrazu ve zlínské obraně se k míči ve vápně dostal Da Silva, který z malého vápna dorazil míč za záda Švengera. Hosté tak otočili na 2:1. Zlín se v závěru pokoušel se zápasem něco udělat, ale hosté své vedení uhájili a ze Zlína si odvezli vítězství 2:1.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: Utkání jsme měli dobře rozehrané, bohužel jsme nedokázali odskočit. Většinou je to tak, že to mužstvo má výhodu. My jsme tam potom měli brejkového hráče Vukadinoviče na to, aby jsme soupeře dorazili. Hosté udělali výborné střídání, když na hřiště poslali Mageru. Ten ovládl vzdušné souboje a dokázal získat pro své spoluhráče několik balónů. Soupeř se tak dostal do hry a výškovou převahou nás porazil, protože i ten druhý gól byl důsledkem převahy, kterou oni mají. My jsme měli šanci to utkání vyhrát, kdyby Holík dal na 2:0, tam by jsme nejspíš ulítli. Ovšem i soupeř dokázal několikrát zahrozit takže tím pádem se to pak nějak vyrovnává. Moc nás to mrzí. Mysleli jsme, že navážeme na ty dvě vítězství, které jsme udělali. Bohužel mužstvo se snaží, ale rozhodla nejspíš větší kvalita soupeře.