FC FASTAV Zlín
9.9.2016
Ševci zůstávají VLÁDCI KRAJE! Vítězství ševců řídila dvěma góly nová posila HARIS HARBA

První utkání v základní sestavě, dvě branky v síti Slovácka. To je vizitka nové posily ševců Harise Harby. Ten dokázal v 58. minutě srovnat stav utkání na 1:1, v 70. minutě pak vstřelil vedoucí branku zlínských fotbalistů. „Lepší premiéru v základní sestavě bych si nedokázal ani představit,“ pochvaloval si po utkání Haris Harba.

1.FC Slovácko1.FC Slovácko
6.kolo, pátek 9.9.2016, 18:00
1:3
(1:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 20. Eldar Civič - 57. Haris Harba, 69. Haris Harba, 90. Marko Jordan ŽK: Daníček, Kerbr, Reinberk - Živulič, Hájek, Vukadinovič, Holík. ČK: Hájek Rozhodčí: Z. Proske - R. Kotík, V. Boček (M. Zelinka).
Diváci: 5903
1.FC Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Daníček, Šumulikoski - Diviš, Kerbr (86. Zajíc), Civič (67. Ťok) - Koné (62. Tetteh). Trenér: Levý.
FC FASTAV Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov - Hnaníček, Živulič -Vukadinovič (78. Pazdera), Harba (76. Jordan), Holík - Diop (86. Janíček). Trenér: Páník.

Hned po rozehrání zápasu jej musel rozhodčí Proske na pár minut přerušit, neboť domácí kotel zaházel zlínskou branku konfetami. Parádní úvod obstaral nevídanou dělovkou Daníček. Domácí záložník se po odvráceném rohu opřel z pětadvaceti metrů do odraženého balonu a málem přepůlil břevno Dostálovy svatyně.

Ševci odpověděli slibnou šancí Diopa, který dokonce rozvlnil síť, ale naštěstí pro domácí jen tu boční.

Poprvé fanoušci vybuchli nadšením ve 20. minutě. A radovali se ti domácí. Divišova nepovedená střela se změnila v geniální přihrávku za obranu a nabíhající Civič nekompromisně napálil míč do brány – 1:0.

Hosté mohli bleskově vyrovnat, Hraba ale v pádu mířil těsně vedle.

Na městském stadionu v Uherském Hradišti se v prvním poločase hrál strhující fotbal. Modrobílí rozhodně nemysleli jen na bránění těsného náskoku a měli hned několik šancí na navýšení náskoku. Diviš ale nejprve špatně zpracoval lahůdkovou nabídku od Civiče a Kone ve stoprocentní tutovce místo kličky jen napálil míč přímo do náruče gólmana Dostála, který vzápětí vyboxoval i další ostrý pokus Diviše.

Spousta fanoušků si říkala, že neproměněné tutovky by mohly Slovácko mrzet a stalo se. Po změně stran totiž začal řádit Civičův krajan ve zlínském dresu Haris Harba. Posila ševců nejprve předskočila Šimka a hlavou srovnala, v 69. minutě se pak k němu zatoulal nadvakrát odražený balon, který bosenský útočník s přehledem uklidil do sítě – 1:2.

Domácí trenér Levý poslal dohry novou posilu Tetteha a v závěru i dalšího útočníka Zajíce, modrobílí si ale ne a ne vytvořit nějaký tlak. Dvě minuty před koncem se však dostali do ojedinělé šance a právě Zajícovu dorážku zastavil obránce Hájek rukou – penalta! Míč i na bílý puntík překvapivě postavil mladíček Ťok. Hrdinou utkání se ale nestal, gólman Dostál vytáhl jeho střelu na tyč.

V samém závěru, kdy útočil i domácí gólman Heča, podnikli ševci rychlý brejk a Jordan zpečetil jejich triumf v derby.