Redakce
21.1.2017
V dalším přípravném utkání prohra se Sigmou Olomouc

Fotbalisté Zlína nastoupili k dalšímu přípravnému utkání proti druholigové Sigmě Olomouc. Do zápasu, který se konal na umělce Androva stadionu, nastoupili také uzdravení Vukadinovič a Diop.

SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
Přípr., sobota 21.1.2017, 11:00, OLOMOUC
3:1
(1:1)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 41. a 55. Plšek, 85. Houska – 12. Diop
SK Sigma Olomouc: Buchta – Plšek, Houska, Manzia, Vašíček (62. Buchvaldek), Falta, Vepřek, Zahradníček, Radakovič, Sladký, Škerle. Trenér: Jílek
FC FASTAV Zlín: 1. Poločas: Švenger - Kopečný, Jugas, Hubáček, Matějov - Vukadinovič, Janíček, Traoré, Masař - Diop, Chwaszcz 2. poločas: Dostál - Pazdera, Bačo, Gajič, Nečas - Bartolomeu, Hnaníček, Živulič, Štípek - Mlýnek M., Mlýnek V. Trenér: Páník.

Zlínští vstoupili do utkání ve vysokém tempu. Přítomnost uzdravených Vukadinoviče a Diopa byla na hřišti znát a ve 12. minutě přinesla první ovoce. Po centru Matějova se hlavou dokázal z malého vápna prosadit Diop – 0:1.

Ševcům jedna vstřelená branka nestačila a tak dál zatápěli olomoucké obraně. Nejprve Vukadinovič předložil míč před bránu domácích zcela osamocenému Chwaszczovi, ten ale ve stoprocentní šanci selhal. Vzápětí se z půlky hnal sám na bránu Hanáků Vukadinovič, jeho zakončení ale stačil zblokovat dobíhající obránce.

Olomoučtí se dlouho nemohli vymanit z místy až drtivého tlaku žlutomodrých, to se jim povedlo až po čtyřiceti minutách hry, a hned z toho byla vyrovnávací branka. K míči za obranu se dostal nabíhající Plšek a střelou k tyči překonal brankáře Švengera – 1:1.

Trenér Páník po poločasové přestávce vyslal na hrací plochu odlišnou jedenáctku, ta ale už po deseti minutách hry musela zkousnout další inkasovanou branku. Vašíček nejprve promáchl, následně se ale k míči dostal Plšek, a byl to opět on, kdo poslal Hanáky svou druhou brankou v utkání do vedení – 2:1.

Zlínští byli po inkasované brance viditelně opařeni. Do další brankové příležitosti se tak dostali až v 75. minutě hry, ale Mlýnek V. mířil pouze do dobře postaveného brankáře Buchty. Po osmdesáti minutách hry mohl z přímého kopu vyrovnat Bartolomeu, jeho střela ale mířila jen těsně vedle levé šibenice domácí brány.

V 85. minutě pak přišla další rána pro Zlínské. Houska se nejprve dokázal vymanit ze sevření zlínské obrany a střelou do protipohybu nedal Dostálovi šanci a pečetil tak výhru Olomouckých na 3:1.