Redakce
2.10.2016
V souboji juniorek vyšla vítězně Olomouc

Uplynulé kole MSFL nabídlo souboj dvou rezervních týmu SK Sigma Olomouc B proti FC FASTAV Zlín B. Ševci byli po celý zápas agresivní, ale jejich akce končily u šestnáctky soupeře a nakonec prohráli 3:0.

SK Sigma Olomouc BSK Sigma Olomouc B
9.kolo, sobota 1.10.2016, 10:15, ANDRŮV STADION
3:0
(1:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 18., 78. Richter, 82 Buchvaldek z pen.
Diváci: 107
SK Sigma Olomouc B: Spurný – Seibert, Kotouč, Radakovič, Hýbl – Buchvaldek, Habusta, Richter (84. Weinlich), Vichta (75. Danis) – Yunis, Schmidt (62. Látal)
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Bačo, Tkadlec, Vašulka, Mlýnek V., Malenovský (41. Stuchlík), Masař, Blanař, Mlýnek M. (81. Oulehla), Fantiš (82. Žůrek)

Hned od začátku utkání bylo vidět, co chtějí oba týmy hrát. Domácí Sigma se snažila držet míč na svých kopačkách, zatímco ševci čekali svoji příležitost po zisku míče ve středu hřiště s následným protiútokem. A proto celý první poločas nabídl hru pouze mezi vápny obou mužstev. Juniorka poctivě bránila a nepouštěla domácí do žádných šancí. Výjimkou je pouze 18. minuta, která byla potrestána brankou Olomouce. Po centru do vápna a nedůrazu našich obránců se prosadil Richter. Zbytek poločasu nenabídl žádnou vážnější šanci na obou stranách.

Druhý poločas už nabídl více šancí. Hned ze začátku mohli domácí odskočit na dvě branky, ale naštěstí zamířili po rohovém kopu z malého vápna nad odkrytou Dostálovu svatyni. O pár minut později se musel blýsknout krásným zákrokem Dostál, který reflexivně zneškodnil hlavičku Yunise. Poté se připomněli i ševci. Po Blanařově standartní situaci hlavičkoval Bačo těsně nad bránu. Ve druhém poločase měla juniorka hodně nadějně rozjetých brejkových situací, bohužel je zastavila vlastní nepřesnost, a proto se k ohrožení brány dostávala velice ojediněle. A byla také za to potrestána. V 78. minutě si naskočil na centr znovu Richter a rozvlnil síť za Dostálem podruhé. A o další 4 minuty přišel další gól, po ruce ve vápně proměnil penaltu Buchvaldek. Konec zápasu si už domácí pohlídali a mohli tak slavit další vítězství.

Komentář trenéra Jana Jelínka: "Dnes jsme nezvládli závěr utkání a kvalitu v útočné kombinaci. Byli jsme rychlí, agresivní, důrazní, ale na polovině soupeře hrozně nepřesní! Kazíme míče když nás nikdo neatakuje, nevynucené chyby nás dnes stály mnoho sil. Fotbal po šestnáctku je k ničemu!"