Redakce
8.8.2016
V úvodním utkání MSFL prohrála juniorka na půdě Slovácka

První 1. kolo MSFL mělo na programu krajské derby, kde naše juniorka zavítala na půdu Slovácka. Bohužel rezerva ševců i přes urputný výkon prohrála 2:0.

1.FC Slovácko B1.FC Slovácko B
1.kolo, neděle 7.8.2016, 10:15
2:0
(1:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 43. Zajíc Tomáš (pen.), 77. Piteu Kamgang Crouz Chidrick ŽK: Blanař, Vašulka 2x. ČK: Vašulka. Rozhodčí: Silný Zdeněk, Dohnálek Jan, Poláček David, Prokop Jan.
Diváci: 212
1.FC Slovácko B: Nemrava – Flasar, Suchý, Chýla, Břečka, Dramé, Pospíšil (85. Vinkler), Michna (75. Machalík), Kalouda, Rezek (71. Piteu), Zajíc
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Bačo, Malý, Vašulka, Blanař (76. Blanař), Malenovský, Stuchlík (61. Oulehla), Masař, Mlýnek V. (82. Žůrek), Mlýnek M.

Úvodní minuty prvního mistrovského zápasu se zlínským herně nepovedl, Slovácko bylo aktivnější a dravější. Vypracovalo si i dvě brankové příležitosti, naštěstí Dostála v bráně nepřekonali. V 18. minutě se poprvé ukázali i ševci, kteří vybojovali míč v soupeřově vápně, ale bohužel Mlýnek tváří v tvář neuspěl proti Nemravovi. Slovácko sice drželo více míč na svých kopačkách, ale zlínští je do dalších šancí nepustili. Další šance přišla až v 36. minutě po průniku Malenovského, přihrál pod sebe na Masaře, ale ten bohužel jen vyprášil rukavice Nemravy. Poté se připomněli i domácí, kteří podnikli rychlý brejk a nastřelili ruku ve vápně při skluzu našeho obránce. Z následné penalty se Zajíc nemýlil.

Do druhého poločasu nastoupili ševci jako vyměnění. Od začátku byli aktivnější a odměnou jim byla hned v 51. minutě penalta po faulu na Blanaře. K míči se postavil Masař, kterého bohužel vychytal Nemrava. Ševce nepřibrzdilo ani přísné vyloučení Vašulky po druhé žluté kartě, a dále se tlačilo do útoku. V 72. minutě se ocitl před brankářem domácích Mlýnek, ale mířil jen do boční sítě. Ševci postupem času otvírali více zadní vrátka a v 76. minutě bohužel inkasovali podruhé z kopačky Piteu. Zlínští se i za nepříznivého stavu snažili, ale Oulehla ani Žůrek nepřekonali Nemravu. V poslední minutě ještě rozhodčí písknul třetí penaltu v zápase, druhou pro Slovácko, kterou zahodil po střele nad zkušený Kalouda. Mladí ševci se ve druhém poločasu zlepšili po všech směrech, měli šance na vyrovnání, ale branku nevstřelili. Proto můžete podpořit mladé ševce již tuto neděli na zlínskou Letnou, kde od 10:30 vyzvou celek Hlučína.

Komentář trenéra Jana Jelínka: "Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Chyběl nám pohyb a potřebný důraz. V prvním poločase Slovácko bylo aktivnější. Naše středová řada nepracovala dobře. Bohužel jsme dvě vydřené vyložené šance neproměnili. V druhé půli jsme zlepšili herní projev, rozhodly dvě situace. Neproměněná penalta Masaře a přísné vyloučení Vašulky. Bez branek samozřejmě nemůžeme vítězit. Je třeba přidat na důrazu a osobní odvaze."