Zuzana Molková
28.1.2017
Zlínští hráči zdolali v přípravě polský Górnik Zabrze

Zlínští ševci si dnes v poledne změřili síly s polským týmem Górnik Zabrze. Ve sportovním centru na Vršavě dokázal domácí tým vybojovat vítězství, o kterém v 81. minutě rozhodl Tomáš Janíček.

Diváci: 89
FC FASTAV Zlín: Švenger – Pazdera, Bačo, Janíček, Hubaček – Vukadinovič, Traoré, Živulič, Masař – Diop, Beauguel Náhradníci: Dostál, Matějov, Bartolomeu, Fantiš, Jugas, Mlýnek M., Kopečný, Štípek, Mlýnek V. Trenér: Páník.
Gornik Zabrze: Pawłowski – Danch, Kopacz, Szweluchin, Karwot, Urynowicz, Matuszek, Janco, Kurzawa, Ł. Wolsztyński, Żagiel.

Začátek utkání byl vyrovnaný, oba týmy se střídaly v držení míče a hrálo se spíše ve středu hřiště. V prvním náznaku šance se objevil Beauguel, avšak po rohu hlavičkoval nad bránu. Další slibnou příležitost přichystal centrující Vukadinovič na vápno opět nové posile Jeanu Davidu Beaguelovi, ale z těžké pozice jeho volej skončila mimo.

Právě Beauguel dnes zažil premiéru, ve které se zlínským fanouškům poprvé předvedl. Jeho kvality ocenil i hlavní trenér Bohumil Páník. „Je to hráč, na kterého jsme čekali. Vyčkáme až trošku potrénuje a bude stoprocentně zdravý, ale už dnes tam ty náznaky byly. On ví, jak se má chovat na hřišti, v zápase to několikrát prokázal a myslím, že to bude jen lepší a lepší,“ uvedl kouč.

V začátku druhé půle utkání se obraz hry příliš nezměnil. Stále se hrálo spíše kolem středového kruhu a ani jeden tým si nemohl najít cestu k soupeřově bráně.

První velké šance se domácí tým dočkal až v 78. minutě; na centrovaný míč si naskočil Mlýnek, ale z bezprostřední blízkosti jeho hlavičku zneškodnil gólman hostí. O tři minuty později už však mohli ševci konečně slavit. Na rohový kop Bartolomeua se nejvýše vyšplhal Bačo, který hlavou sklepl Janíčkovi a ten už se nemýlil; 1:0.

Ševci už tento stav dokázali udržet do konce utkání a před odletem na soustředění v Turecku si připsali další vítězství v přípravě. „Byl to soupeř silový, fyzicky zdatný, který disponuje s rychlostními typy. Nenajdete tam žádné pomalé hráče. Viděli jsme dobrou konfrontaci a dobře připravený způsob hry. Dělal nám problémy, pořád jsme byli o krok pozadu. Oba týmy prokázali odolnost a trpělivost. Na soupeře platila pohyblivost našich mladých kluků, kteří do zápasu zasáhli. Měli vířivý pohyb, takže oba týmy splnili očekávání,“ zhodnotil dnešní výkon Bob Páník.