Redakce
17.1.2017
Zlínští podlehli v přípravě celku z Trnavy

Žlutomodří ševci dnes úderem 11 hodiny změřili síly proti aktuálně čtvrtému týmu slovenské ligy, kdy i přes dobrý výkon nakonec podlehli Trnavě v poměru 1:2. V pořadí čtvrtý přípravný zápas se odehrál v Uherském Brodě.

Spartak Trnava (SVK)Spartak Trnava (SVK)
Přípr., úterý 17.1.2017, 11:00, UT UH. BROD
2:1
(2:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 37. Jirka, 42. Sloboda – 80. Traore
Diváci: 56
Spartak Trnava (SVK): Vantruba – Bello, Čögley, Čonka, Dubec, Godál, Hladík, Janso, Jirka, Sloboda, Tóth Náhradníci: Strapák – Gagnon, Greššák, Hornik, Kostal, Mihalík, Oravec
FC FASTAV Zlín: Dostál – Matějov, Gajič, Jugas, Pazdera - Kopečný, Živulič, Hnaníček, Štípek, Traore - Jordan. Náhradníci: Švenger, Bačo, Bartolomeu, Hubáček, Janíček, Masař, Mlýnek M., Mlýnek V.

Úvodní půlhodinu byli ševci na hřišti lepším týmem, avšak ve 37. minutě šli po rychlém kontru do vedení Trnavští, kdy po centru do vápna ještě Dostál vyrazil balon, ovšem jen k osamocenému Jirkovi a ten už neměl problém doklepnout míč do odkryté brány - 0:1.

Do poločasu přidal Spartak ještě jednu branku po nenápadném nákopu na naši polovinu, kde však míč propadl až k volnému hráči Trnavy. Ten jej přihrál do lepší pozice Slobodovi, který střelou pod nohami Dostála zvýšil na 2:0.

V druhém dějství to byli opět Zlínští, kteří se snažili diktovat tempo hry, ale branky se dlouho nemohli dočkat. Až deset minut před koncem se konečně trefili, a ještě zdramatizovali konec utkání.

Nakonec se přece jen zadařilo. Bartolomeu se ujal exekuce volného kopu, který poslal do vápna, kde v houštině těl nedokázal ideálně vyboxovat balon trnavský brankář, míč se zjevil u Traoreho a před ním prázdná brána – 1:2.

Další týden zimní přípravy zakončí ševci v Olomouci, kde odehrají v sobotu 21. ledna od 11 hodin utkání proti druholigové Sigmě.